Pražské
Zelenenoviny.cz

Komunitní zahrada v Praze 8

8.8.2018 | Praha 8

Na zarostlém, neutěšeném a ladem ležícím pozemku v ulici Pod plynojemem vzniká v těchto dnech díky iniciaci MČ Praha 8 komunitní zahrada. Prostor pro klidné, relaxační propojení sousedů, by měl být otevřen na podzim 2018.


 

 

V dubnu 2018 jsme vyzvali občany naší městské části, aby nám vytipovali místa, na kterých by komunitní zahrady napříč Prahou 8 mohly vzniknout. Přišlo celkem 13 podnětů, kdy jedním z nich byl právě pozemek městské části v ulici Pod Plynojemem, vysvětluje iniciativu radní Prahy 8 Hana Matoušová. 

V pondělí 23. července proběhl dobrovolný úklid pozemku, který organizoval společensky prospěšný podnik KOKOZA, zaměřující se na kompostování a zahradničení ve městě. Na pozemku se nacházelo množství odpadků a náletových dřevin, vše bylo třeba vyčistit, vykácet a odvézt. Dobrovolný úklid proběhl ve vynikající atmosféře, a to díky asi 30 mladým studentům z celého světa, kteří tráví dva měsíce na letní škole pod záštitou Univerzity Karlovy. Tito studenti leadershipu se více než ochotně pustili do práce a během několika málo hodin proměnili místo k nepoznání. Moc jim za to děkuji, popisuje průběh úklidu Radka Pokorná z KOKOZY. 

Po úklidu se začal připravovat komunitní kompostér, který bude součástí zahrady, v nejbližší době se začnou vysazovat ovocné stromy, počítá se také se zřízením bylinkových záhonů. Zásadním úkolem je odstínění pozemku od rušné silnice. 
 

Redakčně upraveno

Zdroj: MČ Praha 8

Zdroj foto: Pixabay

Více informací najdete v rubrikách:  Reklama

  Filtryvody.cz

  Filtry na vodu

   

  Potřebujete filtr na vodu?

  Filtry, které pasují i fungují, k tomu za dobrou cenu, najdete na filtryvody.cz

   

  Filtryvody.cz


  Filtry na pitnou vodu

  Filtr i pro kojence, vítěz Dtestu
  jediný filtr schválený už od půl roku (ostatní až od roku), česká výroba

  .