Pražské
Zelenenoviny.cz

Pozor, žáby migrují!

5.5.2022 | MČ Praha 4

S příchodem jara se začínají probouzet žáby i ostatní obojživelníci a začíná jejich každoroční migrace do míst, kde se rozmnožují a přivádějí na svět novou populaci. Těmito místy jsou rybníky, tůně, retenční nádrže aj. Při tomto putování jsou obojživelníci na mnoha místech vystaveni velkému ohrožení. Často musí překonat frekventované komunikace, kde jich mnoho končí pod koly automobilů. Jak chrání žáby MČ Praha 4 si můžete přečíst v našem článku. 


Městská část Praha 4 se snaží aktivně chránit tyto živočichy a ve spolupráci s občany instaluje zábrany a provádí přenášení žab přes silnice do cíle jejich migrace.

„Letos, stejně jako v loňském roce, instalujeme zábrany podél části silniční komunikace v Údolní ulici,“ říká radní pro životní prostředí Tomáš Hrdinka (ANO 2011). Po určitém období začnou žáby migrovat zpět. Z tohoto důvodu jsou zábrany umístěny po obou stranách silnice.
„Velice děkuji všem občanům a pracovníkům odboru životního prostředí, kteří nám aktivně pomáhají s přenášením žab. Pokud občané vědí o nějakém místě, kde jsou migrující obojživelníci v ohrožení, prosím zašlete nám svůj podnět,“ uzavírá radní Hrdinka.

 

Redakčně upraveno

Zdroj: MČ Praha 4

Zdroj foto: Pixabay

 

 

Více informací najdete v rubrikách:  Reklama

  Filtryvody.cz

  Filtry na vodu

   

  Potřebujete filtr na vodu?

  Filtry, které pasují i fungují, k tomu za dobrou cenu, najdete na filtryvody.cz

   

  Filtryvody.cz


  Filtry na pitnou vodu

  Filtr i pro kojence, vítěz Dtestu
  jediný filtr schválený už od půl roku (ostatní až od roku), česká výroba

  .