Pražské
Zelenenoviny.cz

Vyčištěný Botič

13.2.2020 | Lesy hl.m.Prahy

Botič je nejdelším pražským potokem a protéká velmi rozmanitým terénem. Na jeho březích nalezneme jak hustě zastavěné plochy, tak relativně neporušené přírodní lokality. Mezi tato území patří i přírodní památka meandry Botiče, jejíž území tvoří údolní niva potoka Botiče. Potok v této lokalitě vytvořil až dva metry hluboké meandrující koryto, vytvářející na soutoku s Hostivařskou přehradou rozlehlé mokřadní stanoviště u Hostivařské přehrady.


Organizace Lesy hl.m.Prahy spravuje komě městských lesů, parků a památných stromů také 300 kilometrů drobných vodních toků a 165 vodních nádrží na území hlavního města. Součástí správy je také pravidelná údržba a čištění koryt potoků. Proto v těchto dnech můžete potkat pracovníky Lesů hl.m.Prahy u Botiče v pražských Nuslích. V úseku dlouhém přibližně 350 metrů čistí pomocí těžké techniky koryto potoka od naplavenin a odpadků. Kromě úklidu opravují také rozbitou dlažbu v korytě potoka.

Vyčištěním koryta se zvýší množství vody, které potokem může protéct, aniž by se voda vylila z břehů při povodňových událostech. Práce budou dokončeny do konce února a je předpoklad, že z Botiče bude odvezeno přibližně 110 m3 naplavenin a odpadu.

 

Redakčně upraveno

Zdroj: Lesy hl.m.Prahy

Zdroj foto: Pixabay

 

 

Více informací najdete v rubrikách:  Reklama

  Filtryvody.cz

  Filtry na vodu

   

  Potřebujete filtr na vodu?

  Filtry, které pasují i fungují, k tomu za dobrou cenu, najdete na filtryvody.cz

   

  Filtryvody.cz


  Filtry na pitnou vodu

  Filtr i pro kojence, vítěz Dtestu
  jediný filtr schválený už od půl roku (ostatní až od roku), česká výroba

  .