Pražské
Zelenenoviny.cz

Petřín bude ještě víc zelenější – rozrůstá se Ořechový sad

22.10.2018 | Lesy hl.m.Prahy

Pražský Petřín se díky péči společnosti Lesy hl.m.Prahy stává zelenou oázou hlavního města. Již druhým rokem je podzim zasvěcen výsadbě nových stromů a keřů, a zakládání dalších trávníků. V západní části Petřína, v Ořechovém sadu, byly vedle ořešáků královských vysazeny i hrušně, švestky, jeřáby, ptačí třešně a kdouloně. Z keřů přibyly mandloně, dřín, angrešt a mnoho druhů růží.


Ořechový sad na Petříně vstupuje do další části obnovy. Během loňského roku bylo vysazeno 24 nových stromů, přes 300 keřů a více než 7 000 trvalek. Do konce tohoto roku v sadu přibude dalších 35 stromů, přes 560 keřů, více než 15 350 trvalek a 6 540 m2 nových trávníků.

Ořechový sad se rozkládá na západním okraji významné kulturní památky – zahrady Kinských na Petříně. S jeho obnovou se započalo již na jaře 2017. Tehdy pracovníci Lesů ČR odstranili přestárlé a náletové dřeviny, vysadili trvalky, keře i stromy. A v letošním roce se pokračuje - své kořeny do půdy během podzimu zapustí nové hrušně, třešně, švestky a lísky. Z keřů pak růže, dříny, muchovníky a temnoplodce. Výsadby doplní z řad trvalek kamejky a ožanky. Kromě klasických trávníků bude na svazích Petřína založeno i 700 m2štěrkových trávníků.

 

Redakčně upraveno

Zdroj: Lesy hl.m.Prahy

Zdroj foto: Pixabay

Více informací najdete v rubrikách:  Reklama

  Filtryvody.cz

  Filtry na vodu

   

  Potřebujete filtr na vodu?

  Filtry, které pasují i fungují, k tomu za dobrou cenu, najdete na filtryvody.cz

   

  Filtryvody.cz


  Filtry na pitnou vodu

  Filtr i pro kojence, vítěz Dtestu
  jediný filtr schválený už od půl roku (ostatní až od roku), česká výroba

  .