Pražské
Zelenenoviny.cz

Nejen senioři v Praze 7 budou odpočívat v zeleni

23.12.2020 | Praha 7

Rozvíjení tématu vnitrobloků má Praha 7 již delší dobu na zřeteli, jelikož se jedná o velmi zajímavé prostory s mnoha možnostmi v jinak hustě zastavěné městské aglomeraci. Městská část se tak ve spolupráci s majiteli dotčených domů snaží přeměňovat mnohdy nevzhledné vnitrobloky na odpočinkové a rekreační zóny. Nově byla dokončena rekonstrukce vnitrobloku mezi ulicemi Kamenická, Veletržní, Umělecká a U studánky. 


Sedmá městská část dokončila rekonstrukci vnitrobloku v ul. Kamenická 40. Prostor, ve kterém tráví čas senioři z místního domu s pečovatelskou službou, se dočkal nových povrchů, záhonků, laviček a dalších úprav.

Úpravy vnitrobloku u DPS Kamenická 40 probíhaly od začátku listopadu. Realizovala je správní firma sedmé městské část 7U s.r.o. Náklady vyšly na necelých 500 tisíc Kč bez DPH. Došlo zde k úpravě dispozic celého prostoru, cesty byly nově vydlážděny, založeny byly nové záhonky. Vnitroblok je osázen trvalkami, keři a dalšími okrasnými rostlinami. Byly zde také umístěny nové lavičky, barel na dešťovou vodu a další mobiliář.

„V úpravách vnitrobloků v naší správě dále pokračujeme. Aktuálně se chystáme na rekonstrukci vnitrobloků U Vody a U Uranie,“ doplnil Jiří Knitl.   

 

Redakčně upraveno

Zdroj: Praha 7

Zdroj foto: Pixabay

Více informací najdete v rubrikách:  Reklama

  Filtryvody.cz

  Filtry na vodu

   

  Potřebujete filtr na vodu?

  Filtry, které pasují i fungují, k tomu za dobrou cenu, najdete na filtryvody.cz

   

  Filtryvody.cz


  Filtry na pitnou vodu

  Filtr i pro kojence, vítěz Dtestu
  jediný filtr schválený už od půl roku (ostatní až od roku), česká výroba

  .