Pražské
Zelenenoviny.cz

Revitalizace skládky Velká Chuchle finišuje

27.5.2019 | Lesy hl.m.Prahy

V červenci minulého roku začala revitalizace bývalé skládky ve Velké Chuchli. Naše noviny Vás o této události informovali ZDE. Sanací a navezením jílového kopce na 12m2 bývalé skládky akce neskončila, naopak, to nejdůležitější, zalesnění prostoru, dále pokračuje. 


Bývalá skládka tuhých komunálních odpadů ve Velké Chuchli vstoupila do druhého roku plánované revitalizace, jejímž cílem je vytvoření přírodního areálu, který Pražané budou moci využívat k odpočinku i sportovním aktivitám. Během loňského roku byla vyřezána část náletových dřevin a na jejich místo zasazeno více než 7 800 nových stromů a keřů. A letos se bude pokračovat. Do konce jara na vysadí Lesy hl.m.Prahy na bývalé skládce 15 000 nových dřevin. 

Postupně zde přibývají malé javory, duby, borovice, jasany, třešně, jabloně, lípy, habry, jeřáby, lísky, dříny, kaliny nebo zimolezy. Další dřeviny zapustí kořeny do půdy během podzimních měsíců. Do roku 2020 bude na toto místo vysazeno více než 40 tisíc dřevin.

Kromě nových výsadeb je letos nutné postarat se o mladé dřeviny, které byly vysazeny už loni na podzim. Během léta se tak Lesy hl.m.Prahy budou muset vypořádat s buření a výmladky pokácených náletových dřevin, jež by mohly mladým stromkům uškodit svým agresivním růstem. Postarají se také o pravidelnou zálivku, aby stromy a keře nestrádaly žízní.

 

 

Redakčně upraveno

Zdroj: Lesy hl.m.Prahy

Zdroj foto: Pixabay

 

Více informací najdete v rubrikách:  Reklama

  Filtryvody.cz

  Filtry na vodu

   

  Potřebujete filtr na vodu?

  Filtry, které pasují i fungují, k tomu za dobrou cenu, najdete na filtryvody.cz

   

  Filtryvody.cz


  Filtry na pitnou vodu

  Filtr i pro kojence, vítěz Dtestu
  jediný filtr schválený už od půl roku (ostatní až od roku), česká výroba

  .