Pražské
Zelenenoviny.cz

Pražské přívozy vypluly

7.4.2020 | Praha.eu

Přívozy jsou jedním z příkladů začlenění různých dopravních prostředků do Pražské integrované dopravy, kdy pomáhají zkracovat cesty přes řeku. Na všech sedmi linkách přívozů PID (pražská integrovaná doprava) plují palubová plavidla s bezbariérovým přístupem z přístavního mola a platí zde veškeré jízdenky PID (jízdní kola se přepravují bezplatně). Ke třem celoročním přívozům se na konci března připojily i přívozy sezónní. 


Od soboty 28. března se k celoročním přívozům P1, P2 a P8 připojí i některé tradičně sezonní přívozy. Lodní linky P3, P6 a P7 i přes mimořádnou situaci vyplují ve stejném režimu jako loni a zlepší tak například spojení na nákup potravin či do lékárny (přívoz P6 v Modřanech pro obyvatele Lahoviček, přívoz P7 mezi Karlínem a Holešovicemi) či zjednoduší cesty do práce například s kolem (přívozem P3 místo oklikou přes Barrandovský most).

V sobotu opět vyplují sezonní přívozy, které pomohou lidem při cestování po hlavním městě. Přívozy jsou velice hygienický způsob dopravy, protože nejsou uzavřené a dostatečně jsou provětrávané čerstvým vltavským povětřím. Na všech lodních linkách aktuálně platí omezení prodeje a kontroly jízdních dokladů. Z důvodu výrazně rekreační funkce a omezení, které se týká volného pohybu osob v souvislosti s koronavirem, zatím nebude zahájen provoz přívozů v oblasti severního cípu Císařské louky (nově naplánovaných jako linky P4 a P5). Více informací naleznete na www.pid.cz/privozy.

Seznam pražských přívozů v provozu od soboty 28. března 2020:

 • P1 Sedlec – Zámky: V provozu denně do 20:00, v pracovní dny od 5:25, o víkendech od 6:45 hodin
 • P2 V Podbabě – Podhoří: V provozu denně do 22:00, v pracovní dny od 5:25, o víkendech od 6:30 hodin
 • P3 Lihovar - Veslařský ostrov: V provozu denně do 22:00, v pracovní dny od 7:00, o víkendech od 8:00 hodin
 • P6 Lahovičky – Modřany: V provozu denně do 19:00-21:00 podle denního světla, v pracovní dny od 7:00, o víkendech od 8:00 hodin
 • P7 Pražská tržnice - Ostrov Štvanice - Rohanský ostrov: V provozu denně do 19:00-22:00 podle denního světla, v pracovní dny od 7:00, o víkendech od 8:00 hodin
 • P8 Troja - Císařský ostrov: V provozu denně do 19:00-21:00 podle denního světla, v pracovní dny od 7:00, o víkendech od 8:00 hodin.

Redakčně upraveno

Zdroj: Praha.eu

Zdroj foto: Pixabay

 

 

Více informací najdete v rubrikách:  Reklama

  Filtryvody.cz

  Filtry na vodu

   

  Potřebujete filtr na vodu?

  Filtry, které pasují i fungují, k tomu za dobrou cenu, najdete na filtryvody.cz

   

  Filtryvody.cz


  Filtry na pitnou vodu

  Filtr i pro kojence, vítěz Dtestu
  jediný filtr schválený už od půl roku (ostatní až od roku), česká výroba

  .