Pražské
Zelenenoviny.cz

Pomozte mapovat městskou přírodu

3.5.2021 | MČ Praha 7

Projekt City Nature Challenge si klade za cíl ukázat lidem po celém světě, že i ve městech žije spousta organismů, které lze objevovat a pozorovat s pomocí aplikace iNaturalist. Tradičně se jedná o soutěžní projekt, ve kterém města spolu soupeří o co největší počet pozorování přírodní rozmanitosti na svém území. I v letošním roce je to však ve všech zapojených městech jinak z důvodu koronaviru. Přesto se však Praha účastní,  tedy i vy se můžete zapojit a to pomocí mobilní aplikace. 


Viděli jste potápku roháče nebo jste potkali bobří hrad? Prozkoumejte pražskou přírodu, která je domovem mnoha zajímavých a často chráněných druhů rostlin a živočichů. Od 30. dubna do 3. května 2021 proběhne ve spolupráci s Národním muzeem mezinárodní projekt s názvem City Nature Challenge, jehož cílem je mapování městské přírody pomocí chytré mobilní aplikace iNaturalist.

Každý sám a přitom společně můžeme ukázat světu jedinečnost pražské přírody. Je to jednoduché. Stačí si stáhnout mobilní aplikaci iNaturalist, zaregistrovat se a fotit rostliny a živočichy kolem sebe. Není potřeba být profesionální biolog. Pokud si nebudete jistí tím, co jste pozorovali, aplikace vám s určením pomůže. 

Více informací se dozvíte na www.citynaturechallenge.cz a www.inaturalist.org.

Další aplikace, bez časového omezení, zabývající se přírodou má název BioLog. Data shromažďuje Agentura ochrany přírody a krajiny ČR, která se zabývá i sledováním stavu biotopů a druhů za účelem ochrany přírody. Vítaným uživatelem je zájemce o přírodu, který rozezná i jen několik druhů ze svého okolí. Staňte se i vy biologem a pomozte mapovat přírodu. Více na biolog.nature.cz.

Redakčně upraveno

Zdroj: MČ Praha 7

Zdroj foto: Pixabay

 

 

 

 

 

Více informací najdete v rubrikách:  Reklama

  Filtryvody.cz

  Filtry na vodu

   

  Potřebujete filtr na vodu?

  Filtry, které pasují i fungují, k tomu za dobrou cenu, najdete na filtryvody.cz

   

  Filtryvody.cz


  Filtry na pitnou vodu

  Filtr i pro kojence, vítěz Dtestu
  jediný filtr schválený už od půl roku (ostatní až od roku), česká výroba

  .