Pražské
Zelenenoviny.cz

Palmovka by se měla proměnit tak, aby se do ní lidé rádi vraceli, říká Kolínská

19.10.2017 | Ekolist.cz

palmovkaPražská Palmovka je důležité lokální centrum a těžiště celé spodní části údolí Rokytky. Současně se podle pražského magistrátu jedná o urbanisticky jedno z nejkomplikovanějších míst v Praze. Palmovku trápí nedořešené celoměstské dopravní vazby, nevyjasněná urbanistická struktura a nejasný charakter a náplň jednotlivých veřejných prostranství. Praha proto zajistí koordinátora, jehož hlavním úkolem bude příprava plánu na postupné zlepšení současného stavu. Informuje o tom pražský magistrát.


“Naším cílem je, aby se Palmovka proměnila v místo, kam se lidé budou rádi vracet," říká Petra Kolínská, náměstkyně pražské primátorky. "Aby se stala místem, kde jen nečekáte na tramvaj či autobus, ale kde je možné si nakoupit, dát si schůzku a kde budou moci svůj čas trávit i děti a senioři. Proto je aktuální výběr koordinátora projektu jedním z důležitých kroků k její revitalizaci,“ říká Kolínská.

“Městská část Praha 8 v polovině loňského roku nechala zpracovat Koncepci Palmovka 2030. To je pro další koordinaci aktivit velmi cenný podklad, na který chceme navázat,“ řekla k tomu Petra Kolínská.

Revitalizace prostoru se zaměří na rozvoj Palmovky, rozvoj oblasti autobusového nádraží a jeho okolí, rekonstrukci Libeňského mostu, dopravní propojení Rohanského nábřeží s městským okruhem, zkvalitnění veřejných prostranství Palmovky, doplnění uličních propojení, zpřístupnění nábřeží Vltavy, zachování paměti místa, budoucí využití rozestavěného Centra Palmovka, vnitřní rezervy území a riziko gentrifikace (růst nájmů a odchod obyvatel s nižšími příjmy).

zdroj: ekolist.cz

Více informací najdete v rubrikách:Reklama

Filtryvody.cz

Filtry na vodu

 

Potřebujete filtr na vodu?

Filtry, které pasují i fungují, k tomu za dobrou cenu, najdete na filtryvody.cz

 

Filtryvody.cz


Filtry na pitnou vodu

Filtr i pro kojence, vítěz Dtestu
jediný filtr schválený už od půl roku (ostatní až od roku), česká výroba

.