Pražské
Zelenenoviny.cz

Nabídka pro včelaře

26.5.2021 | Lesy hl.m.Prahy

Ekocentrum Prales je ekologickým centrem na severovýchodní části Prahy. Nabízí se zde místo pro komunitní setkávání, pro rekreaci a procházky Pražanů. Areál se svým zázemím navíc představuje zajímavý prostor také pro environmentálně zaměřené činnosti škol, školských zařízení i dalších zájmových skupin. Nyní nabízí včelařům včelí oddělky. 


Začátkem května jsme v našem ekocentru Prales otevřeli novou komunitní včelnici a nyní přicházíme s další novinkou týkající se našeho včelařského provozu. Včelařům, kteří včelaří na území hlavního města, nabízíme k prodeji letošní včelí oddělky, ze kterých si můžete do podzimu vychovat plnohodnotné včelstvo.

Jeden oddělek je malé včelstvo na pěti rámcích typu ⅔ Langstroth v transportním papírovém boxu s mladou oplozenou a kladoucí včelí matkou, dělnicemi, včelím plodem a zásobami. Celková cena je 2 500 Kč. Odběr bude možný po 15. červnu 2021. Rezervace přijímáme na e-mailu: sykorova@lesy-praha.cz. K dispozici máme pouze 20 oddělků, proto s rezervací určitě dlouho neváhejte.

Upozorňujeme, že pro nákup včel je nutné mít registrační číslo včelaře a registrační číslo stanoviště, kam se včely budou umisťovat. Více informací k evidenci včelstev a stanovišť najdete například na stránkách Českomoravské společnosti chovatelů.

Lesy hl. m. Prahy se chovu včel věnují již od roku 2011 v rámci svého projektu Návrat včel do pražských lesů. V současnosti se staráme o 55 kmenových včelstev. Náš včelařský provoz, který umožňuje i zpracování vosku a výrobu voskových mezistěn pro ostatní drobné včelaře, je schválen a registrován Státní veterinární správou.

 

Redakčně upraveno

Zdroj: Lesy hl.m.Prahy

Zdroj foto: Pixabay

Více informací najdete v rubrikách:  Reklama

  Filtryvody.cz

  Filtry na vodu

   

  Potřebujete filtr na vodu?

  Filtry, které pasují i fungují, k tomu za dobrou cenu, najdete na filtryvody.cz

   

  Filtryvody.cz


  Filtry na pitnou vodu

  Filtr i pro kojence, vítěz Dtestu
  jediný filtr schválený už od půl roku (ostatní až od roku), česká výroba

  .