Pražské
Zelenenoviny.cz

Kamínkování

2.12.2020 | Lesy hl.m.Prahy

Na ulici můžete najít leccos, v posledních měsících i krásně malované kamínky. Nebojte, nikdo je neztratil, nýbrž umístil úmyslně. Pokud na druhé straně uvidíte číslo v podobě PSČ, s jistotou jste našli putovní kamínek. Co vlastně tento nový trend obnáší? Lidé doma malují kamínky, ty roznesou po městě nebo na svých procházkách přírodou, a kdo je najde, může si je nechat anebo přenést dál do světa. Jejich cestu můžete sledovat ve Facebookové skupině „Kamínky“. Na "Kamínkování" navázaly Lesy hl.m.Prahy s kvízovými otázkami o přírodě - připojíte se také? 


Spojte svou procházku na zajímavá místa pražské přírody s hledáním barevných oblázků. Na vybraných lokalitách jsme pro vás umístili několik sad malovaných oblázků s přírodní tématikou. Pokud nějaký kamínek naleznete, vyfoťte jej a s názvem místa nálezu pošlete na adresu: sev@lesy-praha.cz.  Nalezený kamínek pak přeneste na další lokalitu. Zaslané fotografie budeme pravidelně zveřejňovat na našem Facebooku a vy tak budete moci sledovat, odkud vámi nalezený kamínek pochází a kam putuje dál. 

Lokality: Divoká zahrada Hostivař, Zookoutek Chuchle, Zookoutek Kamýk, Zookoutek Kunratice, ekocentrum Prales, včelnice v Prokopském údolí, sejkvojovce v Kunratickém lese. 

Vedle hledání barevných kamínků můžete na několika lokalitách také potkat kvízové otázky o přírodě, které jsou pověšené na stromech podél cest. Najdete je například v Divoké Šárce – u hájovny, v Chuchelském háji – u zookoutku, v hostivařském lesoparku od Divoké zahrady
k dětskému hřišti, v Kunratickém lese – u zookoutku, v Čimické háji a Ďáblickém háji.

Redakčně upraveno

Zdroj: Lesy hl.m.Prahy

Zdroj foto: Pixabay

 

Více informací najdete v rubrikách:  Reklama

  Filtryvody.cz

  Filtry na vodu

   

  Potřebujete filtr na vodu?

  Filtry, které pasují i fungují, k tomu za dobrou cenu, najdete na filtryvody.cz

   

  Filtryvody.cz


  Filtry na pitnou vodu

  Filtr i pro kojence, vítěz Dtestu
  jediný filtr schválený už od půl roku (ostatní až od roku), česká výroba

  .