Pražské
Zelenenoviny.cz

Praha 8 otevřela novou zahradu

7.11.2018 | Praha 8

Ve středu 3. října byla v Gerontologickém centru v Kobylisích otevřena nová zahrada, určená jak pro klienty centra, tak pro veřejnost. Byla obnovena původní zeleň a pěšinky, založeny nové trávníky a záhony, zbudovány lavičky a osvětlení. Byly nainstalovány cvičící a posilovací stroje, stolky, venkovní scabble, je zde hřiště na pétanque a odpočinek ve stínu zajistí krásný altán.


Zahrada, jejíž revitalizace probíhala za plného provozu Gerontologického centra, vyšla radnici Prahy 8 na cca 5,5 milionu korun. Areál o velikosti 3 476m2 je přístupný také veřejnosti, a to denně od 8 do 19 hodin. Kuželky, pétanque a další příslušenství k venkovním aktivitám jsou k zapůjčení na recepci Centra.

Zahrada potřebovala především obnovit zeleň, chodníky a pěšinky, nové trávníky i záhony mají vlastní závlahový systém. Areál prokouknul, díky rekonstrukci cest a instalaci osvětlení je pobyt venku pro seniory nejen příjemný, ale i bezpečný, říká místostarosta Nepil. V areálu je několik míst k posezení, včetně nového altánu je zde i hřiště na pétanque. Příští rok se začne s opravou oplocení celého areálu. 

 

Redakčně upraveno

Zdroj: Praha8.cz

Zdroj foto: Pixabay
 

Více informací najdete v rubrikách:  Reklama

  Filtryvody.cz

  Filtry na vodu

   

  Potřebujete filtr na vodu?

  Filtry, které pasují i fungují, k tomu za dobrou cenu, najdete na filtryvody.cz

   

  Filtryvody.cz


  Filtry na pitnou vodu

  Filtr i pro kojence, vítěz Dtestu
  jediný filtr schválený už od půl roku (ostatní až od roku), česká výroba

  .