Pražské
Zelenenoviny.cz

Druhé narozeniny v Pralese

11.6.2019 | Praha.eu

O ekocentrum Prales, nacházejícím se v Pražských Kbelích, jsme již Vás informovali - zde najdete článek. Unikátní projekt, nabízející veřejnosti venkovní i vnitřní prostory pro pěstování zeleniny a bylin, chov hospodářských zvířat, ohniště a altán pro setkávání sousedů, naučnou Stezku dřeva, ukázkovou včelnici a mnoho jiného, slaví již druhé narozeniny. Pojďme se podívat, co na své oslavě nabídne veřejnosti. 


Oslavy druhého výročí ekocentra Prales Lesy hl. m. Prahy spojily s oslavou Dne dětí a pro školní třídy zde byl připraven program zaměřený na život stromu. Ekocentrum Prales se pro veřejnost oficiálně otevřelo 31. května 2017. Během dvou let fungování uspořádalo 461 ekologickovýchovných aktivit a programů pro takřka 25 tisíc účastníků, především pro děti z okolních pražských škol. V jeho nabídce jsou programy zaměřené na zpracování dřeva i obilí, včelařství, zahradničení a poznávání přírody v průběhu celého roku či výtvarné dílničky. V průběhu roku organizuje nejrůznější akce pro veřejnost, například žně, dožínky nebo den řemesel. Součástí ekocentra je bezbariérová komunitní zahrada s foliovníky, naučná stezka Cesta dřeva, výběhy se zvířaty a piknikové místo s ohništěm.

Dnes, 29. května 2019, se v ekocentru slavnostně otevřelo nové zázemí pro ekologickou výchovu, které nese jméno Dřevák. Podoba Dřeváku odpovídá jménu: fásada je obložena dřevem, úpravu odpadních vod zajišťuje kořenová čistička a dům je částečně zastřešen tzv. zelenou střechou z přírodních materiálů a suchomilných rostlin. Vyučovat se bude i venku v okolí domu – jako učební pomůcky budou sloužit například solární sušička, bylinková spirála, ovocné keře, broukoviště, včelí úly či velké krmítko na pozorování ptactva. Kromě programů pro objednané třídy jsou plánované přednášky a další osvětové akce pro veřejnost. 

Redakčně upraveno

Zdroj: Praha.eu

Zdroj foto: Pixabay

 

Více informací najdete v rubrikách:  Reklama

  Filtryvody.cz

  Filtry na vodu

   

  Potřebujete filtr na vodu?

  Filtry, které pasují i fungují, k tomu za dobrou cenu, najdete na filtryvody.cz

   

  Filtryvody.cz


  Filtry na pitnou vodu

  Filtr i pro kojence, vítěz Dtestu
  jediný filtr schválený už od půl roku (ostatní až od roku), česká výroba

  .