Pražské
Zelenenoviny.cz

Dny stromů v Praze

8.10.2019 | Lesy hl.m.Prahy

Nápad slavit Den stromů vznikl už v polovině 19. století ve Spojených státech, konkrétně v Nebrasce. Tamější krajina byla doslova krajinou bez stromů. Až jeden z prvních osadníků v této oblasti – J. Sterling Morton, začal v okolí svého domu pěstovat různé druhy stromů, keřů a květin. A jelikož byl novinářem, začal o této problematice psát a šířit tak podnět k výsadbě stromů do širého okolí. Den stromů si 20. října připomínají i Lesy hl.m.Prahy. 


Bez stromů si náš svět dovedeme jen stěží představit. Produkují kyslík, zadržují vodu v krajině, dávají nám stín a tisícům druhů živočichů domov. Pro naše životy jsou jsou nepostradatelné. Proto jsme se společně s hlavním městem Prahou rozhodli vzdát stromům hold a připomenout Pražanům i návštěvníkům Prahy jejich význam. K příležitosti mezinárodního Dne stromů, který se v Česku slaví 20. října, pořádáme takřka dvoutýdenní akci s názvem Dny stromů v Praze. Na každý den jsme si pro vás připravili zajímavou exkurzi či vycházku za stromy nebo za zvířaty. Vydejte se s námi od 7. do 18. října do pražské přírody!

Můžete s námi navštívit Kunratický les a zjistit, jak vypadá práce lesníka, který se o stromy stará. V Zahradnictví Ďáblice vám zase ukážeme, co všechno obnáší vypěstovat rostliny, které míří do pražských ulic i vašich zahrad. Jak vypadá péče o největší pražský park, se dozvíte během exkurzí ve Stromovce. Vydáme se také na výpravu za tajemným životem netopýrů, kteří ve stromech přebývají a v noci nám neslyšně poletují nad hlavami.

Oslavy završíme 18. října Dnem stromů ve Stromovce.

Podrobnosti i novinky o Dnech stromů v Praze se dozvíte na našem webu.

 

Redakčně upraveno

Zdroj: Lesy hl.m.Prahy

Zdroj foto: Lesy hl.m.Prahy

 

 

Více informací najdete v rubrikách:  Reklama

  Filtryvody.cz

  Filtry na vodu

   

  Potřebujete filtr na vodu?

  Filtry, které pasují i fungují, k tomu za dobrou cenu, najdete na filtryvody.cz

   

  Filtryvody.cz


  Filtry na pitnou vodu

  Filtr i pro kojence, vítěz Dtestu
  jediný filtr schválený už od půl roku (ostatní až od roku), česká výroba

  .