Pražské
Zelenenoviny.cz

Dětský ostrov bude opět patřit dětem

23.5.2018 | Pražské zelené noviny

Dětský ostrovDětský ostrov byl na Praze 5 oblíbeným místem odpočinku nejen pro děti a mládež. Nacházelo se zde dětské hřiště, fotbalové hřiště, občerstvení i minigolf. Od povodní v roce 2013, které hřiště totálně zničily, je však stále zavřené. Po letech by se měl Dětský ostrov zase otevřít, a to symbolicky 1.6. na Den dětí.


Na pražském Smíchově byl Dětský ostrov jedním z mála míst, kde se dal trávit čas s menšími i většími dětmi. Povodně v roce 2013 jej však výrazně poničily a plánovaná rychlá oprava nakonec nedopadla. Opravován měl být již několikrát, ale kvůli různým důvodům z oprav sešlo. Tento rok ale konečně všechno klaplo a Dětský ostrov tak opět poskytne oázu klidu a zeleně přímo v centru.

Na Ostrově najdete stejně jako předtím hřiště pro nejmenší, fotbalové hřiště a volejbalové hřiště. Novinkou pak bude především hřiště na basketbal, dvacetimetrová lanovka, lezecká herní sestava, vícemístná provazová houpačka, lezecká sestava se sítěmi, závěsný kolotoč, houpadlo na pružině či závěsná baby houpačka.

Kromě zábavy nabídne také možnost zlepšení fyzické kondice dětí například na trenažéru tance nebo na prvcích simulujících chůzi, dřepování či jízdu na lyžích. To je v dnešní „počítačové době“ velmi vítaný bonus. Investoři nezapomněli ani na handicapované jedince, pro které připravili speciální herní prvky. Samozřejmostí je také mobilní wc či možnost umytí rukou. Podle dostupných informací se však tentokrát nepočítá s občerstvením. To si budou návštěvníci muset nosit sebou.

Celá rekonstrukce stála téměř 19 miliónů, přičemž největší část rozpočtu spolkly nákladné úklidové práce, při kterých musely být z ostrova odvezeny tuny písku. Jelikož je jediným přístupem na Ostrov lávka přes řeku, musel být nepořádek odvezen nákladními loděmi. Při výstavbě hřiště se tentokrát počítalo i s případnými povodněmi, všechny herní prvky by tak měly být snadno a rychle demontovatelné. Jedinou nevýhodou tak zůstává nemožnost parkování.

Zdroj: Skoro dvacetimilionová rekonstrukce. Co bude tak drahé?

Zdroj obrázku: Malostranská vodárenská věž a Dětský ostrov od autora ŠJů dostupný z Wikimedia Commons pod licencí CC BY-SA 3.0.

Více informací najdete v rubrikách:  Reklama

  Filtryvody.cz

  Filtry na vodu

   

  Potřebujete filtr na vodu?

  Filtry, které pasují i fungují, k tomu za dobrou cenu, najdete na filtryvody.cz

   

  Filtryvody.cz


  Filtry na pitnou vodu

  Filtr i pro kojence, vítěz Dtestu
  jediný filtr schválený už od půl roku (ostatní až od roku), česká výroba

  .