Pražské
Zelenenoviny.cz

Chytré lampy v Praze 2

9.10.2018 | Praha 2

Městská část Praha 2 bude mít na svém území celkem šest multifunkčních lamp, které mají, vyjma úsporných LED svítidel, i SOS tlačítko s přímým připojením na linku 112, senzory pro monitoring prašnosti, venkovní teploty, hluku a poskytují wifi připojení do okruhu 50m. Tři z nich navíc umožňují nabití elektrokola nebo elektromobilu.


Nejnovější multifunkční lampa byla instalována na konci září před vchodem do úřadu v Jugoslávské ulici, další najdeme na Folimance, v Riegrových sadech, na Karlově náměstí a na rohu Polské a Budečské ulice. Poslední lampa bude instalována na Ostrčilově náměstí. 

Lampy mají na spodní části stožáru informační panel, na kterém je umístěno SOS tlačítko s přímým napojením na linku 112 pro přivolání složek Integrovaného záchranného systému v případě nebezpečí nebo stavu nouze. Po jeho stisknutí přestane vrchlík lampy svítit modře a začne červeně blikat. Zneužití tlačítka je trestné. Dále jsou opatřeny senzory monitorujícími stav životního prostředí, například prašnost, venkovní teplotu či hluk. Lampy jsou vybaveny úsporným LED svítidlem a poskytují wi-fi připojení do okruhu 50 metrů.

 

Redakčně upraveno

Autor: praha2.cz

Autor foto. Pixabay

 

Více informací najdete v rubrikách:  Reklama

  Filtryvody.cz

  Filtry na vodu

   

  Potřebujete filtr na vodu?

  Filtry, které pasují i fungují, k tomu za dobrou cenu, najdete na filtryvody.cz

   

  Filtryvody.cz


  Filtry na pitnou vodu

  Filtr i pro kojence, vítěz Dtestu
  jediný filtr schválený už od půl roku (ostatní až od roku), česká výroba

  .