Pražské
Zelenenoviny.cz

Zachycování dešťové vody v Praze 4

3.10.2018 | Praha 4

Od 1.10.2018 mohou občané Prahy 4 zažádat svou městskou část o bezplatné darování nádrže na zachycování dešťové vody. Na základě darovací smlouvy se tak mohou vlastníci nemovitostí zapojit do efektivní snahy o udržení vodních zdrojů, a využít zadrženou vodu pro zalévání svých zahrad.  


V souvislosti s probíhajícími globálními klimatickými změnami, jejichž důsledkem je stále více se projevující nedostatek vody, stává se novým trendem a ekologickou nutností podporovat zadržování dešťových srážek v urbanizovaných oblastech. Městská část Praha 4 se dlouhodobě věnuje možnostem zachycování dešťových vod na svém území a to nejen osvětou, ale především aktivní podporou budování retenčních nádrží v areálech škol a školek. 

Ve své iniciativě chce jít ještě dál, a proto na svém zasedání 19. 9. 2018 schválila schválila pravidla pro poskytnutí podpory při zachycování dešťové vody fyzickým a právnickým osobám. Podpora projektu spočívá v získání nádrže na dešťovou vodu od MČ Praha 4 formou věcného daru a to na základě žádosti a splnění stanovených podmínek. Celkový objem finančních prostředků uvolněných pro účely projektu je ve výši 1 mil. Kč. Počet kladně vyřízených žádostí je omezen vyčerpáním stanoveného finančního limitu. 

Obecné podmínky poskytnutí podpory resp. věcného daru najdete ZDE

Žádost o podporu: ZDE

 

Redakčně upraveno

Zdroj: Praha4.cz

Zdroj foto: Pixabay

Více informací najdete v rubrikách:  Reklama

  Filtryvody.cz

  Filtry na vodu

   

  Potřebujete filtr na vodu?

  Filtry, které pasují i fungují, k tomu za dobrou cenu, najdete na filtryvody.cz

   

  Filtryvody.cz


  Filtry na pitnou vodu

  Filtr i pro kojence, vítěz Dtestu
  jediný filtr schválený už od půl roku (ostatní až od roku), česká výroba

  .