Pražské
Zelenenoviny.cz

Výlet s tajenkou – kam půjdeme tentokrát?

4.4.2019 | Praha 5

Výlety s tajenkou jsou turisticko - zábavní akce pro celou rodinu. Zabavíte se, projdete, nadýcháte čerstvého vzduchu, poznáte různá pražská zákoutí a jako bonus můžete získat skleničku s pohádkovým motivem. Tentokrát nás hádanky zavedou na Prahu 5 na Cibulku. 


Výlet s tajenkou k čínskému pavilonu přes nejstarší pražskou rozhlednu Cibulka až na stolovou horu - originální a netradiční projekt pro všechny milovníky turistiky a historie (nejen) Prahy 5 připravilo na začátek letošní turistické sezony Centrum sociální a ošetřovatelské pomoci Praha 5 (CSOP) ve spolupráci s agenturou Velká dobrodružství.

Jde o pokračování úspěšného cyklu „výletů s tajenkou“, neboť CSOP již dříve připravilo velmi úspěšné výlety „po mořském dně“, „z pravěkých hradišť Prokopského údolí až na Děvín“ a „kolem vodopádů k hladové zdi až na Petřínskou rozhlednu“. Na těchto trasách potkáváme účastníky výletů – tedy seniory, pejskaře i maminky s dětmi – držící v ruce doplňovačku a luštící tajenku již od roku 2016. Od tohoto roku totiž  CSOP výlety pořádá.

Kdy vyrazit na Cibulku?

Na novu výletní trasu můžete vyrazit kdykoliv budete chtít  – celoročně, v zimě si rozhodně obujte pevné neklouzavé boty. Výlet začíná i končí na tramvajové zastávce Poštovka v Plzeňské ulici, měří tři kilometry, kategorie obtížnosti je lehká – trasa vede zpočátku do mírného kopce na vrch Cibulka, pak už je to pohoda. Je vhodná pro kočárky i kola, psí miláčky můžete vzít s sebou.

Originální mapu s vyznačenou trasou, doplňovačku, praktické informace včetně odkazu na jízdní řády naleznete zde.

Pokud se vám podaří vyluštit tajenku, můžete si za odměnu vyzvednout skleničku s pohádkovým motivem ve Vzdělávacím a informačním centru Prahy 5, Štefánikova 249/30 (VIC).

 

Redakčně upraveno

Zdroj: Praha 5

Zdroj foto: Pixabay

 

Více informací najdete v rubrikách:  Reklama

  Filtryvody.cz

  Filtry na vodu

   

  Potřebujete filtr na vodu?

  Filtry, které pasují i fungují, k tomu za dobrou cenu, najdete na filtryvody.cz

   

  Filtryvody.cz


  Filtry na pitnou vodu

  Filtr i pro kojence, vítěz Dtestu
  jediný filtr schválený už od půl roku (ostatní až od roku), česká výroba

  .