Pražské
Zelenenoviny.cz

Včelařem na zkoušku

29.4.2022 | Lesy hl.m.Prahy

V Ekocentru Prales si můžete vyzkoušet být včelařem - od května Lesy hl.m.Prahy s.p. spouští nový projekt komunitní včelnice. Můžete si tak vyzkoušet, jak vypadá péče o včely, a to vše pod odborným dohledem. 


Přemýšlíte o vlastním chovu včel, ale bojíte se, že nemáte dost zkušeností? Chtěli byste si to zkusit předtím, než nakoupíte všechno to drahé vybavení? A rádi byste, aby vám někdo poradil a pomohl, když si nebudete vědět rady? V tom případě je tato nabídka přesně pro vás. Od května 2022 v našem ekocentru Prales a nově také na včelnici u rybníka Labuť v Kunratickém lese spouštíme druhý ročník projektu komunitní včelnice, během kterého si můžete pronajmout jeden z úlů se včelstvem v produkční síle a osobně si vyzkoušet, jak taková péče o včely v praxi vypadá. Hlásit se můžete  do 6. 5. 2022. Hned poté bude následovat úvodní seminář. Dlouho se však nerozmýšlejte, počet nabízených úlů je omezený.

Naše organizace se včelaření věnuje již od roku 2011, kdy jsme zahájili projekt Návrat včel do pražských lesů a začali zakládat či obnovovat včelnice na různých místech v pražské přírodě. Věnujeme se nejen chovu včel, ale také zpracování medu a vosku a včelařským ekovýchovným programům.
Od roku 2021 v rámci projektu komunitní včelnice nabízíme k pronájmu úly, se kterými si lze od května do prosince chov včel s odbornou podporou osobně vyzkoušet. Pronájem jednoho úlu se včelstvem činí 10 000 Kč. V ceně je plně vybavený úl typu ⅔ Langstroth s náhradními nástavky, vybavení na získávání medu a 5 kg vlastnoručně vytočeného medu, ke kterému vám letos nově dodáme i vlastní etikety s vaším jménem.  Komunitním včelařům zajistíme také úvodní seminář na téma péče o včelstvo a podle potřeby průběžné konzultace s naším včelařem či kontroly na včelnici. Zájemcům nabízíme také exkurzi do zázemí včelařského provozu – do medárny, kde zpracováváme nejen med, ale také včelí vosk.

Komunitní včelnice v ekocentru Prales se nachází v jeho dolním areálu a je zde k dispozici sociální zařízení, zdroj vody i parkoviště. A pokud na včelnici přijedete s dětmi, budou se moct zabavit u nejrůznějších herních prvků, které jsou v ekocentru návštěvníkům k dispozici, projít si naučnou stezku Cestu dřeva nebo si prohlédnout zvířata na místní farmě

 

Redakčně upraveno

Zdroj: Lesy hl.m.Prahy s.p.

Zdroj foto: Pixabay

Více informací najdete v rubrikách:  Reklama

  Filtryvody.cz

  Filtry na vodu

   

  Potřebujete filtr na vodu?

  Filtry, které pasují i fungují, k tomu za dobrou cenu, najdete na filtryvody.cz

   

  Filtryvody.cz


  Filtry na pitnou vodu

  Filtr i pro kojence, vítěz Dtestu
  jediný filtr schválený už od půl roku (ostatní až od roku), česká výroba

  .