Pražské
Zelenenoviny.cz

V Makru do jednorázových tašek už nenakoupíte

12.7.2019 | Ekolist

Známý obchodní řetězec Makro se připojuje ke společnostem, které odbourávají výdej jednorázových plastových tašek pro své zákazníky. Tímto krokem se Makro připojuje k iniciativě Dost bylo plastu, kladoucí si za cíl výrazně omezit spotřebu jednorázových plastů. 


Od 1. července 2019 na pokladnách obchodů MAKRO nedostanete žádnou jednorázovou plastovou tašku. Zboží si můžete odnést v tašce „Byla jsem petkou“, vyrobené z PET lahví, která bude dostupná ve dvou velikostech, a dále taška z recyklovaného papíru a certifikovaných zdrojů. Původní plastové tašky z mikrotenu a folie budou zcela zrušeny. Informuje o tom MAKRO.

MAKRO Česká republika se ve spolupráci s ministerstvem životního prostředí zavázalo k strategické podpoře cílů dlouhodobého udržitelného rozvoje, konkrétně za odpovědnou výrobu a spotřebu. Jednorázové plastové tašky zatěžují životní prostředí a MAKRO chce jít našim zákazníkům příkladem – plastové tašky nepodporujeme, říká Romana Nýdrle, manažerka komunikace MAKRO.

V případě, že zákazníkovi nevyhovuje žádný z nabízených rozměrů nebo nechce za tašku utrácet, jsou pro přepravu zboží připraveny také kartonové krabice. Ty jsou k dispozici zdarma v klecích za pokladní zónou. Toto řešení je výrazně ohleduplnější, jelikož zákazníka nic nestojí a krabice je možno znovu využít, doplňuje Romana Nýdrle.

Kromě plastových tašek se MAKRO dlouhodobě zabývá i redukcí spotřeby igelitových pytlíků určených pro prodej kusového pečiva, ovoce a zeleniny. Ačkoliv je tento typ zboží v obchodní síti minoritní, hledá MAKRO vhodné materiály, které by mohly igelitové sáčky nahradit. Od prosince 2018 testuje využití látkových pytlíků na Slovensku.

 

Redakčně upraveno

Zdroj: Ekolist

Zdroj foto: Pixabay

 

Více informací najdete v rubrikách:  Reklama

  Filtryvody.cz

  Filtry na vodu

   

  Potřebujete filtr na vodu?

  Filtry, které pasují i fungují, k tomu za dobrou cenu, najdete na filtryvody.cz

   

  Filtryvody.cz


  Filtry na pitnou vodu

  Filtr i pro kojence, vítěz Dtestu
  jediný filtr schválený už od půl roku (ostatní až od roku), česká výroba

  .