Pražské
Zelenenoviny.cz

Užívejme městské dvorky

7.3.2019 | Pavla Marková

Žijete v domě s prázdným a neudržovaným vnitroblokem? Rádi byste spolu se sousedy využili jeho plochu a založili zde komunitní centrum? Nevíte jak na to? Přijďte se podívat a poradit do komunitního centra, které z iniciativy obyvatel pražských Nuslí vzniklo za podpory MČ Praha 4 ve vnitrobloku ulic Ctiradovi a Měčislavovi ulice.


Veřejnosti přístupný vnitroblok najdete na adrese Mečislavova 22, Praha 4. Vznikl díky iniciativě spolku Probuďme Nusle a podpoře organizace Kokoza, která již komunitní centrum na území Prahy 4 několik let spravuje.

Ve vnitrobloku najdete vyvýšené zeleninové a bylinkové záhony, jedlé a kvetoucí keře, dva vzrostlé stromy, dále zde najdeme kompostér, kontejner na dešťovou vodu, lavičky, gril, ohniště na opékání buřtů, pískoviště pro děti a houpačku. Plocha je zatravněná a skýtá příjemný prostor pro sousedská setkávání a domácí pěstování zeleniny a bylinek uprostřed velkoměsta.

Kdo má zájem vybudovat podobné příjemné místo pro setkávání a odpočinek na svém kousku nevyužitého místa, může se do komunitního centra v Nuslích kdykoliv přijít podívat a načerpat inspiraci. O tomto i jiných pražských vnitroblocích informuje web vnitrobloky.cz, kde najdete i další cenné rady.

Zdroj foto: Pixabay

Více informací najdete v rubrikách:  Reklama

  Filtryvody.cz

  Filtry na vodu

   

  Potřebujete filtr na vodu?

  Filtry, které pasují i fungují, k tomu za dobrou cenu, najdete na filtryvody.cz

   

  Filtryvody.cz


  Filtry na pitnou vodu

  Filtr i pro kojence, vítěz Dtestu
  jediný filtr schválený už od půl roku (ostatní až od roku), česká výroba

  .