Pražské
Zelenenoviny.cz

Úřad Prahy 4 končí s plastem

11.2.2019 | MČ Praha 4

Na úřadu Prahy 4 vědí, že ani recyklovatelný odpad nelze recyklovat donekonečna, proto se rozhodli s užíváním plastů skončit úplně. Při všech jednáních bude používána kohoutková voda, podáváná ve skle a u pítek pro veřejnost nahradí plastové kelímky papírovými. 


Redukce využívání plastů je to nejmenší, co může městská část udělat. Ochrana životního prostředí je na každém jednotlivci a my nechceme prohlubovat problémy s plastovým odpadem, říká starosta Petr Štěpánek. Začne se proto postupně omezovat používání plastových výrobků na úřadu městské části, čímž chce úřad přispět ke snižování produkce plastového odpadu, který poškozuje životní prostředí celé planety, nejen v místě, kde vzniká.

Pro začátek se už pro lednová jednání Zastupitelstva městské části Praha 4 přestaly nakupovat balené vody v plastových obalech. Každý zastupitel bude mít k dispozici kohoutkovou vodu ve skleničce. Dalším krokem je nahrazení malých plastových kelímků u pítek určených pro návštěvníky úřadu za papírové. V současné době je jejich využití zkoušeno u tajemníka úřadu a v krátké době jimi budou nahrazeny všechny kelímky u barelů s vodou.

 

Redakčně upraveno

Zdroj: MČ Praha 4

Zdroj foto: Pixabay

 

Více informací najdete v rubrikách:  Reklama

  Filtryvody.cz

  Filtry na vodu

   

  Potřebujete filtr na vodu?

  Filtry, které pasují i fungují, k tomu za dobrou cenu, najdete na filtryvody.cz

   

  Filtryvody.cz


  Filtry na pitnou vodu

  Filtr i pro kojence, vítěz Dtestu
  jediný filtr schválený už od půl roku (ostatní až od roku), česká výroba

  .