Pražské
Zelenenoviny.cz

Stromy za narozené děti

3.2.2021 | MČ Praha 10

Zajímavý projekt Stromy za narozené děti běží již několik let v desátém pražském obvodu. Projekt přímo oslovuje mladší generaci, rodiče nově narozených dětí a potažmo děti samotné. Nové dřeviny se stávají náhradou za dožívající či poškozené stromy, ale převážně jde o zcela novou zeleň na veřejných plochách. 


Během loňského prosince přibylo na území desáté městské části 46 nových dřevin. Ty radnice zasadila v rámci projektu „Stromy za narozené děti“. Po výsadbě, která byla vzhledem k aktuální situaci neveřejná, dostali rodiče informaci o místě a druhu vysazené dřeviny, fotografii stromku a cedulky se jmény dětí.

Nejvíce nových stromů je na Zahradním Městě (20). Z konkrétních veřejných prostranství zaměřila městská část pozornost především na Kubánské náměstí, kam vysadila osmičku okrasných platanů, a Malešický park, jež se chlubí čtyřmi jedlemi, magnólií a dubem. Sázelo se také ve vnitrobloku za divadlem Solidarity, na náměstí u OC Květ či v lokalitě Na Slatinách. Celkem Desítku nově zdobí 28 druhů dřevin.  

„Stromy nejenže zkrášlují veřejný prostor, ale jsou prokazatelně i zdraví a městu prospěšné: Filtrují ovzduší, vyrovnávají teplotní extrémy, vytvářejí kyslík nebo zadržují vodu. Kde standardní výsadba není možná, tam umisťujeme mobilní zeleň (v nádobách),“ popisuje Jana Komrsková , místostarostka pro oblast životního prostředí. „Dřeviny také postupně doplňujeme o zasakovací vaky k lepší distribuci vody v suchém období,“ doplňuje místostarostka Komrsková k péči o stromy. 

Projekt Stromy za narozené děti funguje už od roku 2007, už bylo v rámci něj vysazeno přibližně 4 500 stromů. Zapojit se může každý rodič dítěte narozeného v Praze 10 při slavnostním aktu vítání občánků.

Redakčně upraveno

Zdroj: MČ Praha 10

Zdroj foto: Pixabay

Více informací najdete v rubrikách:  Reklama

  Filtryvody.cz

  Filtry na vodu

   

  Potřebujete filtr na vodu?

  Filtry, které pasují i fungují, k tomu za dobrou cenu, najdete na filtryvody.cz

   

  Filtryvody.cz


  Filtry na pitnou vodu

  Filtr i pro kojence, vítěz Dtestu
  jediný filtr schválený už od půl roku (ostatní až od roku), česká výroba

  .