Pražské
Zelenenoviny.cz

Holešovičky potřebují zahloubení magistrály a obchvat Prahy, ne další silnice městem

8.2.2017 | Jana Konečná

V Holešovičkách, Holešovičky, Praha 8
Soud vyhověl žalobě 40 občanů a nařídil Praze do roka snížit nadměrný hluk a emise v ulici V Holešovičkách, způsobených automobilovou magistrálou. Spor je o to, jak situaci řešit.


Zástupce Prahy, která dostala prakticky neřešitelný úkol, svaluje částečnou vinu na Stranu zelených a Trojkoalici, která blokovala dostavbu městského okruhu. Zástupci Zelených poukazují, že městský okruh by přesunul problém do dalších částí Prahy, a že Holešovičky by se měly zahloubit, návazné stvaby přebudovat, obnovit tramvajové tratě a zavést P+R, a měl by se dostavět vnější okruh Prahy. Zahloubení Holešoviček požaduje i rada Prahy 8.

Praha zatím bojuje proti hluku tichým asfaltem a výměnou části oken občanů, což však nestačí. Podle Hospodářských novin zástupce Prahy pan Dolínek uvedl, že za nadměrný hluk a emise může částečně Strana zelených a Trojkoalice, protože jsou proti dostavbě městského okruhu, a že pokračovat v jeho výstavbě byl správný krok. Vyjádření Zelených a Trojkoalice ani postoj městské části Hospodářské noviny nepřinesly.

Pro Zelené noviny Štěpán Klimeš, předseda Zelených na Praze 8, uvedl, že tunel Blanka i vnitřní městský okruh jsou špatně naplánované a pokračovat v jeho stavbě by bylo chybou. „Městský okruh by Holešovičkám neodlehčil, ale naopak přitáhl do oblasti další dopravu. Jeho dostavbou by navíc vzrostl počet osob postižených hlukem a emisemi a problém by se rozšířil do dalších částí Prahy. Zelení preferují rozvoj příměstské dopravy a MHD. Holešovičkám pomůže zahloubení stávající ulice, intenzitu dopravy odlehčí až tramvajové spojení P8–P6, zlepšení příměstské dopravy a zejména dostavba vnějšího silničního okruhu kolem Prahy."

Petr Vilgus, zastupitel Prahy 8 za Zelené, dodává: "Vnitroměstská dálnice od Blanky přes Žižkov do Malešic by jen protáhla dopravní komplikace na severovýchod a jihovýchod Prahy. Zelení podporuji zahloubení Holešoviček, zbourání mimoúrovňové křižovatky Vychovatelna a novou urbanizaci tohoto území, obnovu tramvajové tratě touto ulicí s cílem obsloužit kolejovou MHD tisíce vysokoškolských studentů u Pelc-Tyrolky. Pojďme se soustředit na rozvoj integrované dopravy včetně P+R za hranicí města na přestupních bodech na vlak."

Rada městské části Praha 8, složená ze Zelených, ČSSD a ANO, zahloubení Holešoviček požaduje od roku 2015.

Hospodářské noviny dále uvedly, že Praha měla dostavět severní část velkého okruhu Prahy ještě před otevřením tunelu Blanka. Tuto podmínku, která se vázala ke stavebnímu povolení, však dodnes nesplnila.

Více viz:

Hospodářské noviny

www.praha8.cz/Praha-8-zada-urychlene-prelozeni-ulice-V-Holesovickach-do-tunelu.html

 

Více informací najdete v rubrikách:  Reklama

  Filtryvody.cz

  Filtry na vodu

   

  Potřebujete filtr na vodu?

  Filtry, které pasují i fungují, k tomu za dobrou cenu, najdete na filtryvody.cz

   

  Filtryvody.cz


  Filtry na pitnou vodu

  Filtr i pro kojence, vítěz Dtestu
  jediný filtr schválený už od půl roku (ostatní až od roku), česká výroba

  .