Pražské
Zelenenoviny.cz

Rybník Lipiny v Modřanech se upravuje

30.1.2019 | Lesy hl.m.Prahy

Nová vodní plocha s rybníkem a mokřady pro rostliny a ptáky, jejíž revitalizace byla dokončena na podzim 2018, se pomalu vypouští. Důvodem jsou sanační práce, které budou probíhat na historické kanalizaci. 


 

Možná jste si během vánočních procházek Modřanskou roklí všimli, že ubývá voda v nově vybudovaném rybníce Lipiny, který se nachází na západním konci rokle. Důvodem pro úbytek vody jsou sanační práce, které budou v letošním roce probíhat na historické kanalizaci z kameniny, jež se nachází v blízkosti nového vodního díla. Voda proto musí být z rybníka vypuštěna, aby se mohly uskutečnit nutné průzkumy naplánované na první čtvrtletí tohoto roku a poté samotné práce na kanalizaci. Následně bude voda do rybníka zase napuštěna. 

Rybník vznikl v západní části Modřanské rokle, kde bylo vymýceno nevzhledné křoví, odvezeno přes 2,5 tisíce kubíků zeminy a nepořádku, břehy zpevnilo 500 kubíků kamenů a okolí bylo osázeno javory, jilmy a olšemi. Spolu s rybníkem vznikla i tůně a mokřad, kdy celá vodní soustava má rozlohu přes 4 tisíce metrů čtverečních.  

 

Redakčně upraveno

Zdroj: Lesy hl.m.Prahy

Zdroj foto: Pixabay

Více informací najdete v rubrikách:  Reklama

  Filtryvody.cz

  Filtry na vodu

   

  Potřebujete filtr na vodu?

  Filtry, které pasují i fungují, k tomu za dobrou cenu, najdete na filtryvody.cz

   

  Filtryvody.cz


  Filtry na pitnou vodu

  Filtr i pro kojence, vítěz Dtestu
  jediný filtr schválený už od půl roku (ostatní až od roku), česká výroba

  .