Pražské
Zelenenoviny.cz

Revitalizace skládky ve Velké Chuchli

24.1.2019 | Lesy hl.m.Prahy

Desítky let stará skláda, nacházející se mezi Slivencem a Velkou Chuchlí v Praze 5, která pokrývala 15 ha pozemků, byla z rozhodnutí Magistrátu hl.m.Prahy sanována a pokryta jílem, aby zde v budoucnu mohlo být  zbudováno místo pro volnočasové aktivity obyvatel Prahy. Za rok revitalizace se místo mění k nepoznání. 


První rok prací na revitalizaci bývalé skládky tuhých komunálních odpadů ve Velké Chuchli je za námi. Místo, které dřív bylo plné odpadků a náletových dřevin, pomalu získává novou tvář a mění se v přírodní areál. Během loňského roku byly odstraněny nežádoucí dřeviny a na jejich místo vysazeno celkem 7 850 nových stromů a keřů, které odpovídají přirozené dřevinné skladbě v Praze. Postupně se na místě staré a nefunkční skládky vysazují malé javory, duby, jasany, třešně, jabloně, lípy, borovice, habry, jeřáby, dříny, lísky, kaliny či zimolezy. Do roku 2020 bude na toto místo vysazeno více než 40 tisíc dřevin. Postup obnovy zeleně je volen po vrstevnicích ve 4m pruzích střídajících se s pásy bez zásahů, aby se předešlo erozi půdy. 

Souběžně se provádějí práce na rekonstrukci povrchu stávající obslužné komunikace, rekonstrukci stávající kotvené železobetonové zdi a vybudování odvodňovacího žlabu pro odvod srážkových vod.  Hotovo by mělo být v roce 2020. 

 

Redakčně upraveno

Zdoj: Lesy hl.m.Prahy

Zdroj foto: Pixabay

Více informací najdete v rubrikách:  Reklama

  Filtryvody.cz

  Filtry na vodu

   

  Potřebujete filtr na vodu?

  Filtry, které pasují i fungují, k tomu za dobrou cenu, najdete na filtryvody.cz

   

  Filtryvody.cz


  Filtry na pitnou vodu

  Filtr i pro kojence, vítěz Dtestu
  jediný filtr schválený už od půl roku (ostatní až od roku), česká výroba

  .