Pražské
Zelenenoviny.cz

Přes dvě stovky nových stromů a dřevin v Praze

13.2.2020 | Lesy hl.m.Prahy

Všichni víme, jak důležité pro zdravé životní prostředí jsou stromy. Právě proto se lidé z organizace Lesy hl.m.Prahy starají, aby stromů bylo v našem hlavním městě dostatek a byly zdravé a plné síly. V uplynulém roce jich jen v okolí pražských toků vysázeli bezmála 300. Jejich zprávu si můžete přečíst níže.


Kromě lesů a parků stromy každoročně vysazujeme také u vodních ploch a potoků v naší správě. Během letošního jara jsme u rybníků a kolem potoků vysadili 85 vzrostlých stromů, teď na podzim přibude dalších 119 stromů a 125 keřů. Nové dřeviny již krášlí břehy Biologického rybníka v Horních Počernicích, kde jsme vysadili celou novou alej, Motolského potokaLitovicko-Šáreckého potoka nebo Botiče. Tento týden pokračujeme například u Olšanského rybníka nebo u rybníka Lipiny.

Dvě třetiny ze sázených stromů jsou náhradou za stromy poškozené vandaly a nebo za uhynulé dřeviny, které nezvládly náročné klimatické podmínky v posledních letech. Mezi druhy, které u vodních ploch sázíme, dominují dubyolševrbysvídy a ptačí zoby. Sázené stromy dosahují výšky až 3 metry.

S výsadbami dřevin se pojí také úprava jejich okolí a pravidelná péče o ně. Během následujících tří let budeme stromy pravidelně zalévat a odstraňovat buřeň, která by jim mohla uškodit.

 

Redakčně upraveno

Zdroj: Lesy hl.m.Prahy

Zdroj foto: Pixabay

Více informací najdete v rubrikách:  Reklama

  Filtryvody.cz

  Filtry na vodu

   

  Potřebujete filtr na vodu?

  Filtry, které pasují i fungují, k tomu za dobrou cenu, najdete na filtryvody.cz

   

  Filtryvody.cz


  Filtry na pitnou vodu

  Filtr i pro kojence, vítěz Dtestu
  jediný filtr schválený už od půl roku (ostatní až od roku), česká výroba

  .