Pražské
Zelenenoviny.cz

Praha spustila stránku, kde mohou lidé darovat nepotřebné věci

13.10.2017 | Ekolist

veciPražané se mohou zbavovat nepotřebných věcí na webu praho.nevyhazujto.cz, který spustilo hlavní město. Prostřednictvím této služby lidé darují jen za odvoz předměty, které mohou někomu dalšímu posloužit.


V pátek o tom informoval magistrát a kolem 15:00 hodin v pátek bylo na webu v nabídce téměř 3800 předmětů v několika kategoriích, jakou je například dům a zahrada, sport a cestování nebo knihy a tisk.

"Doufáme, že občané tuto novou službu budou využívat, a ušetří tím životní prostředí, své peněženky a místo ve své popelnici nebo v odpadkovém koši," uvedla radní pro životní prostředí Jana Plamínková (STAN/Trojkoalice).

Jde o další projekt s cílem předcházení vzniku odpadů, který realizuje odbor ochrany prostředí pražského magistrátu. Praha nyní také hledá vhodné prostory k provozování Re-Use centra. V něm budou lidé fungující, ale pro ně už nepotřebné věci odkládat a jiný si je bude moci za symbolický poplatek koupit. Výtěžek z prodeje má být využit na podporu systému nakládání s opady ve městě.

zdroj: ekolist.cz

Více informací najdete v rubrikách:Reklama

Filtryvody.cz

Filtry na vodu

 

Potřebujete filtr na vodu?

Filtry, které pasují i fungují, k tomu za dobrou cenu, najdete na filtryvody.cz

 

Filtryvody.cz


Filtry na pitnou vodu

Filtr i pro kojence, vítěz Dtestu
jediný filtr schválený už od půl roku (ostatní až od roku), česká výroba

.