Pražské
Zelenenoviny.cz

Praha nabízí snadné sdílení aut pomocí chytré mapy

8.5.2018 | Šárka Zajíčková

mapa car sharinguSlužbu sdílení aut neboli carsharing mohou využít nejen Pražané, ale také všichni ti, kteří se chystají do hlavního města na výlet či pracovní schůzku. Díky šikovné mapce si můžete vybírat z desítek vozů rozesetých po celé Praze.


Mapa sdružuje veškerá sdílená auta, která carsharingové firmy nabízejí k zapůjčení. Nechybí zde ani filtrování vozů podle paliva. Po rozkliknutí uvidíte, o jaký typ vozu se jedná, která carsharingová agentura jej nabízí a dozvíte se i další podrobné informace a podmínky užívání.

Sdílení aut PrahaNejprve je potřeba se na stránkách zaregistrovat, vyplnit své údaje, ověřit doklady a složit určitou kauci. Po registraci je možné zarezervovat vůz, o který máte zájem a sjednat si datum a čas vyzvednutí vozidla. Automobil odemknete osobní kartou, kterou získáte od carsharingové firmy a jakmile vůz nebudete potřebovat, zaparkujete ho ve stejné lokalitě, kde jste jej vyzvedli a bezpečně zamknete.

Nevypůjčená auta parkují na placených modrých a fialových zónách. V době, kdy automobil využíváte, už však není možné v těchto zónách parkovat. Tato možnost se opět aktivuje ve chvíli, kdy auto čeká na nového uživatele.

Ceny za užívání sdílených aut jsou rozdílné v závislosti na carsharingové agentuře, která tuto službu zajišťuje. Většinou platíte za ujeté kilometry nebo čas, po který automobil využíváte. Částky se nejčastěji pohybují kolem 5 Kč/km nebo od 25 do 150 Kč za hodinu. Možností jsou také výhodné balíčky, které se vyplatí ve chvíli, kdy máte vůz půjčený jen přes noc nebo v něm hodláte jezdit celý týden či víkend.  

Zdroj: Praha má mapu, díky které si můžete snadno půjčit sdílené auto

Více informací najdete v rubrikách:  Reklama

  Filtryvody.cz

  Filtry na vodu

   

  Potřebujete filtr na vodu?

  Filtry, které pasují i fungují, k tomu za dobrou cenu, najdete na filtryvody.cz

   

  Filtryvody.cz


  Filtry na pitnou vodu

  Filtr i pro kojence, vítěz Dtestu
  jediný filtr schválený už od půl roku (ostatní až od roku), česká výroba

  .