Pražské
Zelenenoviny.cz

Praha hospodaří ekologicky

7.4.2020 | Praha.eu

Hlavní město schválilo nová pravidla pro hospodaření na své zemědělské půdě. Nová pravidla zavádějí řadu ekologických a vůči krajině šetrných opatření, která mají zlepšit ekologický i rekreační potenciál krajiny a pomoci Praze v boji proti suchu a klimatickým změnám.


Nová pravidla obsahují řadu konkrétních kroků, ty nejzásadnější spočívají v rozčlenění velkých lánů na malá pole o maximální velikosti 5 hektarů. Další podmínkou je vytváření travnatých mezí, výsadba ovocných a listnatých stromořadí, úprava osevních postupů ve prospěch vyšší pestrosti pěstovaných plodin a upřednostňování plodin, jejichž pěstování nezvyšuje půdní erozi. Podstatnou pozitivní změnou je také výrazné omezení používání pesticidů, herbicidů, minerálních hnojiv a dalších chemických látek. 

V první fázi vypíše Praha soutěž na pronájem celkem 430 hektarů svých pozemků rozdělených do 37 bloků. Nová pravidla hospodaření město zároveň doporučuje využít i městským částem pro jim svěřené zemědělské pozemky.

Základem nových zásad hospodaření na pražských polích je hospodaření dle Zákona o ekologickém zemědělství (zákon č. 242/2000 Sb.), doplněné o další požadavky, které jdou nad rámec tohoto zákona.

Redakčně upraveno

Zdroj: Praha.eu

Zdroj foto: Pixabay

Více informací najdete v rubrikách:  Reklama

  Filtryvody.cz

  Filtry na vodu

   

  Potřebujete filtr na vodu?

  Filtry, které pasují i fungují, k tomu za dobrou cenu, najdete na filtryvody.cz

   

  Filtryvody.cz


  Filtry na pitnou vodu

  Filtr i pro kojence, vítěz Dtestu
  jediný filtr schválený už od půl roku (ostatní až od roku), česká výroba

  .