Pražské
Zelenenoviny.cz

Praha bude mít svůj singltrek. Na jaře se otevře v Letňanech

16.1.2018 | Ekolist.cz

SingltrekV Letňanském lesoparku na Praze 9 byla v prosinci dokončena síť přírodě blízkých stezek pro terénní cyklistiku – tzv. singletraily. Jednosměrné trasy široké pouze pro jedno kolo umožní cyklistům na horských kolech pořádně se vyřádit. Ale až na jaře. Informuje o tom pražský portál Pražská příroda.


Součástí areálu jsou čtyři singltrailové trasy o celkové délce 5 400 m. Jejichž obtížnost je převážně středně obtížná, některé trasy jsou ale i lehké. Na své by si měli přijít jak dospělí cyklisté, tak i děti ve věku cca 12 let.

Na konci zimy proběhnou finální úpravy povrchů. Otevření areálu se předpokládá na jaře 2018.

Co je singletrail a co singletrek? Jde v podstatě o synonyma. V obou případech se jedná o stezku či trať, která se typicky projíždí v určeném směru a zpravidla umožňuje jízdu jen jednoho jezdce (tj. nemohou dva a více jezdci jet vedle sebe). Smyslem trailů i treků je umožnit cyklistům zážitek z jízdy přírodním terénem a zároveň nepoškozovat přírodu nadmíru. Stezky jsou proto budovány tak, aby byly například vyspádovány a nedocházelo na nich k vodní erozi. Trail má svou členitostí a technickou náročností umožnit zážitek z jízdy, aniž by bylo nutné dosahovat pro cyklistu nebezpečné rychlosti.

Zajímá vás téma singletrailů či singltreků? Přečtěte si článek Singltrek pod Smrkem aneb Jak si kolo v přírodě pořádně užít

zdroj: ekolist.cz

Více informací najdete v rubrikách:Reklama

Filtryvody.cz

Filtry na vodu

 

Potřebujete filtr na vodu?

Filtry, které pasují i fungují, k tomu za dobrou cenu, najdete na filtryvody.cz

 

Filtryvody.cz


Filtry na pitnou vodu

Filtr i pro kojence, vítěz Dtestu
jediný filtr schválený už od půl roku (ostatní až od roku), česká výroba

.