Pražské
Zelenenoviny.cz

Praha 8: Z nevyužívaných kasáren bude kulturní centrum

10.5.2017 | redakce

Karlínská kasárnaMinisterstvo spravedlnosti pronajalo karlínská kasárna Matěji Velkovi, který má již za sebou projekt oživení Nákladového nádraží Žižkov. Projekt se podařilo rozjet díky Zeleným na Praze 8. 


Smlouvu o pronájmu v Karlíně má Velek podepsanou na tři roky, v případě hladkého průběhu bude spolupráce trvat minimálně 6 let. Velek a jeho tým mají v plánu probudit kasárny podobně jako staré žižkovské nádraží, kde se v letních sezonách konají koncerty, divadelní představení, debaty nebo výstavy.

„Proti nákladovému nádraží je to úplný Hilton, tam nebyla ani kanalizace, zatímco tady funguje topení, a dokonce i vzduchotechnika,“ řekl Velek k prostoru kasáren, které ministr spravedlnosti hodlá přestavět na justiční palác.

Projekt je ale tak nákladný, že k jeho realizaci dojde zhruba až za deset let, ministerstvo proto potřebovalo najít pro karlínský komplex dočasné využití.

Podle serveru Archiweb vznikne z garáží divadelní sál s kavárnou, ze zachovalé zkušebny a promítárny Posádkové hudby Praha zase kino s hudebním klubem. O galerii v bývalé noclehárně zadržených cizinců se postará Karlin Studios, skupina, která musela odejít z developerem zbourané, léta pronajímané budovy v jiné části Karlína. Historický komplex kasáren vznikl v 19. století, vojáci jej využívali za Československa i České republiky. Teď jej využijí obyvatelé Prahy.

Zdroje: http://www.rozhlas.cz/http://archiweb.cz

Více informací najdete v rubrikách:Reklama

Filtryvody.cz

Filtry na vodu

 

Potřebujete filtr na vodu?

Filtry, které pasují i fungují, k tomu za dobrou cenu, najdete na filtryvody.cz

 

Filtryvody.cz


Filtry na pitnou vodu

Filtr i pro kojence, vítěz Dtestu
jediný filtr schválený už od půl roku (ostatní až od roku), česká výroba

.