Pražské
Zelenenoviny.cz

Praha 4 sází nové stromy

29.4.2019 | MČ Praha 4

Radní v Praze 4 vědí, že stromy přinášejí do města kyslík, stín i vodu, proto jdou obyvatelům příkladem a vysazují nové stromy. Pět lip, tři okrasné třešně a dva duby byly vysazeny dne 23.4.2019 u základní školy Mendíků a dále u cyklostezky při Botiči. 


Deset vzrostlých stromů vysadili v úterý 23. dubna 2019 dopoledne nedaleko Základní školy Mendíků společně se žáky této školy a obyvateli Michle starosta Petr Štěpánek a radní pro infrastrukturu životního prostředí a správu veřejných prostranství Ondřej Růžička.  Jde o pět lip, tři okrasné třešně a dva duby, které doplnily zeleň v této lokalitě.

Na rohu ulic Adamovská a Jivenská stával nouzový objekt, bývalé zázemí pro údržbu zeleně, který ale řadu let neměl praktické využití, a proto Rada městské části Praha 4 na konci roku 2017 rozhodla o jeho demolici. Pozemek byl následně využit pro rozšíření zeleně v této lokalitě a v budoucnu by ho mohla využívat ZŠ Mendíků jako venkovní přírodní učebnu. 

Pět nových stromů je určeno na obnovu aleje u cyklostezky při Botiči a zbývající jsou vysazeny na pozemcích po zbořeném nouzovém objektu a další pak na sousedícím pozemku. Na dnešní výsadbu stromů bezprostředně naváže rekultivace trávníků a výsadba okrasných keřů. Dokončení celé lokality pak bude záviset na umístění venkovní učebny. 

Žáci ze ZŠ Mendíků se také dozvěděli, jak hluboká má být výsadbová jáma a co udělat pro to, aby stromy na novém místě dobře zakořenily, a sami si prakticky vyzkoušeli některé dovednosti. Součástí akce byla rovněž debata s veřejností o proměně veřejných prostranství a ochraně zeleně. 

 

Redakčně upraveno

Zdroj: MČ Praha 4

Zdroj foto: Pixabay
 

 

Více informací najdete v rubrikách:  Reklama

  Filtryvody.cz

  Filtry na vodu

   

  Potřebujete filtr na vodu?

  Filtry, které pasují i fungují, k tomu za dobrou cenu, najdete na filtryvody.cz

   

  Filtryvody.cz


  Filtry na pitnou vodu

  Filtr i pro kojence, vítěz Dtestu
  jediný filtr schválený už od půl roku (ostatní až od roku), česká výroba

  .