Pražské
Zelenenoviny.cz

Praha 11 instalovala zavlažovací vaky

1.9.2018 | Praha 11

Zavlažovací vakyRadnice Praha 11 během léta instalovala na všechny ohrožené stromy zavlažovací vaky. Ty poskytují stromům nejen dostatečnou vláhu během horkých dnů, ale také je chraní před zvířecími okusy. Navíc mohou ochránit vzácné stromky před zničením.


 

Dlouhotrvající vysoké teploty decimují zeleň po celé republice, zvlášť ohrožená je však ta městská. Jak ji zachránit? Tropické teploty, které Českou republiku sužují celé léto, si vybírají svou daň. Horké počasí doprovázené minimem srážek má mimo jiné katastrofální dopad na zeleň. Zvlášť pro městské prostředí je přitom její funkce nepostradatelná. 

Právě mladé dřeviny jsou však panujícími vedry nejohroženější, neboť mají ještě mělké kořeny a jsou tak náchylné k uschnutí. Jako ideálním řešením se ukázala instalace zavlažovacích vaků. Podle vyjadření radnice se s vaky snadno manipuluje, voda se dostane až ke kořenům a především jejich použití přináší prokazatelné výsledky. Díky zavlavacím vakům se podařilo zachránit už několik stromů, které vypadaly, že nemají šanci na přežití.

V současné době jsou po celém Jižním Městě rozmístěny desítky vaků, které pomáhají místní zeleň zachovat.

 

Redakčně upraveno.

Zdroj a foto: Jak záchránit zeleň před suchem? Praha 11 instaluje zavlažovací vaky

Více informací najdete v rubrikách:  Reklama

  Filtryvody.cz

  Filtry na vodu

   

  Potřebujete filtr na vodu?

  Filtry, které pasují i fungují, k tomu za dobrou cenu, najdete na filtryvody.cz

   

  Filtryvody.cz


  Filtry na pitnou vodu

  Filtr i pro kojence, vítěz Dtestu
  jediný filtr schválený už od půl roku (ostatní až od roku), česká výroba

  .