Pražské
Zelenenoviny.cz

Pětiproudovou dopravní tepnu na Spořilově má zakrýt park

10.2.2017 | redakce

V Holešovičkách, Holešovičky, Praha 8
Rušná pětiproudá silnice, která vede městskou částí, trápí zdejší obyvatele hlukem, emisemi, i tím, že město dělí na dvě části. Toto by mělo vyřešit zakrytí, které spolu s magistrátem Prahy plánuje radnice Prahy 4. Zelení politici podpořili i veřejné setkání o podobě parku.


"Ve spolupráci s Technickou správou komunikací a hlavním městem Prahou připravujeme těžké zakrytí Spořilovské, jehož výsledkem by mělo být vedení automobilového provozu tunelem s parkovou úpravou na povrchu,“ uvedl starosta Prahy 4 Petr Štěpánek (Trojkoalice/Zelení). „Je to dílčí opatření, které obyvatelům uleví, ale skutečným řešením, které vymístí kamióny ze Spořilova, je urychlená dostavba jihovýchodního segmentu pražského okruhu.“

Radní pro územní rozvoj Alžběta Rejchrtová (Trojkoalice/Zelení) k tomu dodala: "Pro městskou část je velmi důležité, aby nad zastřešenou Spořilovskou ulicí vzniklo atraktivní, hojně využívané veřejné prostranství, které vhodně propojí obě části Spořilova." 

O podobě příštího prostranství na zastřešené silnici mají rozhodovat i sami občané městské části. Na veřejném setkání, které se zúčastnilo i 180 občanů, architekti sbírali podněty obyvatel pro funkční náplň nově vzniklé plochy.  „Důležité je, že přibudou čtyři hektary parku a významně ubude hluk a exhalace,“ doplnil Petr Štěpánek, starosta MČ Praha 4 (Trojkoalice/ Zelení).

Zpracované návrhy budou představeny a diskutovány s obyvateli Spořilova na dalším setkání na jaře letošního roku.

Zdroj: http://www.denik.cz/regiony/sporilovskou-dopravni-tepnu-skryje-park-detaily-vymysli-lide-20170209.html

http://praha4.cz/Probehlo-verejne-planovaci-setkani-o-podobe-parku-nad-zastresenou-Sporilovskou.html

Více informací najdete v rubrikách:Reklama

Filtryvody.cz

Filtry na vodu

 

Potřebujete filtr na vodu?

Filtry, které pasují i fungují, k tomu za dobrou cenu, najdete na filtryvody.cz

 

Filtryvody.cz


Filtry na pitnou vodu

Filtr i pro kojence, vítěz Dtestu
jediný filtr schválený už od půl roku (ostatní až od roku), česká výroba

.