Pražské
Zelenenoviny.cz

Park Na Pankráci v Praze 4 nabízí nové brouzdaliště a fontánu

7.8.2018 | MČ Praha 4

Centrální park Na Pankráci, známý též jako park Na Děkance, byl počátkem srpna osazen dvěma novými vodními prvky, které se postarají nejen o zábavu dětí i dospělých, ale přispějí i ke zlepšení mikroklimatu v horkých letních měsících. Park již v minulosti jedno vodní dílo měl - bazén s fontánkou a plastikou. Ten však musel být v roce 2010 odstraněn z důvodu havarijného stavu díla. 


Dva zajímavé vodní prvky – liniová fontána a brouzdaliště – zpříjemňují od 3.8.2018 pobyt návštěvníkům v parku Na Pankráci. Kromě zlepšení mikroklimatu parku v horkých letních měsících nabídnou tyto veřejně přístupné plochy zábavu dětem i dospělým. Prvním prvkem je liniová fontána s délkou 61 metrů a šířkou 3 metry, která je osazena vodními tryskami, reagujícími na pohyb. Druhým vodním prvkem je brouzdaliště o průměru 8 metrů a hloubce do 0,2 metru.

Jak uvedl starosta Prahy 4 Petr Štěpánek, je to v současném horkém počasí po koupališti na Lhotce už druhé místo, které nabízí obyvatelům Prahy vodní osvěžení. Oba vodní prvky včetně parkových úprav a nového přechodu do ulice Pujmanové vybudovala na základě smlouvy s městkou částí Praha 4 na své náklady společnost Skanska.

Vodní prvky jsou zasazeny do veřejné plochy nepravidelného tvaru s rozměry 24 x 27 metrů, a tato plocha je s ulicí Pujmanové propojena dvěma chodníky. Fontána je umístěna mezi chodníky a brouzdaliště na začátku parku. Park podél ulice byl navíc doplněn o 19 laviček, 28 vzrostlých stromů a keřový porost.

 

Redakčně upraveno

Zdroj: MČ Praha 4

Zdroj foto: Pixabay

Více informací najdete v rubrikách:  Reklama

  Filtryvody.cz

  Filtry na vodu

   

  Potřebujete filtr na vodu?

  Filtry, které pasují i fungují, k tomu za dobrou cenu, najdete na filtryvody.cz

   

  Filtryvody.cz


  Filtry na pitnou vodu

  Filtr i pro kojence, vítěz Dtestu
  jediný filtr schválený už od půl roku (ostatní až od roku), česká výroba

  .