Pražské
Zelenenoviny.cz

Oprava altánu v Kunratickém lese

1.6.2021 | Lesy hl.m.Prahy

Turistický přístřešek Velký altán, nacházející se v Kunratickém lese, již léta neláká návštěvníky lesa k odpočinku. Je starý a zchátralý. Městské lesy hl.m.Prahy s.p. proto na konci května zahájily jeho rozsáhlou rekonstrukci. Jak dopadne se budete moci brzy přesvědčit osobně. 


Minulý týden jsme zahájili kompletní rekonstrukci Velkého altánu, který se nachází ve východní části Kunratického lesa nedaleko srubu Gizela v ulici Na Ovčíně. Lesní altán byl již delší dobu ve velmi špatném technickém stavu a dávno návštěvníky lesa nelákal k posezení a odpočinku. Rozpadající se základovou desku, nevzhledné dřevěné konstrukce obvodového pláště i zchátralou střechu by proto do konce července měla nahradit nová stavba.

Podobu nového altánu navrhl architektonický ateliér Sféra. Návrh zachovává původní půdorys altánu a opět pracuje s přírodními materiály. Navržená konstrukce obvodového pláště je ale méně uzavřená a vzdušnější a v altánu tak bude daleko více světla než dříve. Celou stavbu zajišťují pracovníci naší organizace. Nyní odstraňujeme staré konstrukce a betony, poté budeme připravovat nový betonový základ. Dřevěné konstrukce a vnitřní vybavení altánu vyrobí a nainstaluje naše truhlárna, která má s podobnými stavbami bohaté zkušenosti. Celková cena za obnovu altánu bude činit cca 1 milion Kč.

 

Redakčně upraveno

Zdroj: Lesy hl.m.Prahy

Zdroj foto: Lesy hl.m.Prahy

 

 

Více informací najdete v rubrikách:  Reklama

  Filtryvody.cz

  Filtry na vodu

   

  Potřebujete filtr na vodu?

  Filtry, které pasují i fungují, k tomu za dobrou cenu, najdete na filtryvody.cz

   

  Filtryvody.cz


  Filtry na pitnou vodu

  Filtr i pro kojence, vítěz Dtestu
  jediný filtr schválený už od půl roku (ostatní až od roku), česká výroba

  .