Pražské
Zelenenoviny.cz

Komunitní zahrada v ekocentru Prales

20.3.2019 | Lesy hl.m.Prahy

Ekocentrum Prales, nacházející se v Praze 9 - Kbelích, Mladoboleslavská 953, nově nabízí zájemcům z řad drobných zahradníků možnost pěstovat rostliny ve venkovních i vnitřních prostorách. Pojďme se podívat, co vše v Pralese najdete. 


V areálu ekocentra Prales pro veřejnost připravili tzv. komunitní zahradu. Tato zahrada je výjimečná tím, že kromě venkovních pěstebních květináčů nabízí zájemcům i možnost pěstování ve vnitřních prostorách komunitního foliovníku, kde jsou k dispozici nízké záhony a pěstební nádoby různých velikostí. V něm se pěstitelská sezona výrazně prodlouží a úroda nadchne svou bohatostí. Všechny záhony a nádoby jsou již naplněné zeminou s kompostem a připravené na setí či sázení. Dále je připraveno místo na kompostování a zahradnické nářadí k zapůjčení. 

Areál ekocentra, jehož součástí komunitní zahrada je, nabízí také dostatečný prostor pro setkávání a sdílení společných, nejen zahradnických zkušeností a pěstitelských úspěchů. Najdeme zde výběhy pro hospodářská zvířata (ovce) a vodní savce (nutrie), dále vzniká naučná stezka Cesta dřeva, jejíž hlavní osou je přírodní chodníček vybudovaný z dřevěných klád, plachty a štěpky. Vytvořena byla i takzvaná hmatová stezka, vyplněná přírodními materiály. Návštěvníkům je k dispozici dřevěný altán s částečně krytým ohništěm a dřevníkem opodál, prohlédnout si mohou ukázkovou včelnici nebo lesní školku.

V horním areálu pak najdeme pokračování lesoparku Kbely s opravenou sítí cestiček, ohništěm, lavičkami, alejí jeřábů, přírodní zelené bludiště a ovocným sadem. 

 

Redakčně upraveno

Zdroj: Lesy hl.m.Prahy

Zdroj foto: Pixabay

Více informací najdete v rubrikách:  Reklama

  Filtryvody.cz

  Filtry na vodu

   

  Potřebujete filtr na vodu?

  Filtry, které pasují i fungují, k tomu za dobrou cenu, najdete na filtryvody.cz

   

  Filtryvody.cz


  Filtry na pitnou vodu

  Filtr i pro kojence, vítěz Dtestu
  jediný filtr schválený už od půl roku (ostatní až od roku), česká výroba

  .