Pražské
Zelenenoviny.cz

Hra, se kterou prozkoumáte les

13.10.2021 | Lesy hl.m.Prahy

Mapování detailů je hra, ve které mají soutěžící za úkol podle fotek s nápovědou najít známé i méně známé body Kunratického lesa, vyluštit všechny hádanky, které se k nim vážou, a odhalit tajenku. Parádní venkovní akce pro vás i vaše děti v přírodě, a přitom kousek od domova. 


Kunratický les je po Klánovickém lese druhou nejrozsáhlejší lesní plochou na území Prahy a zároveň největším lesem, který vlastní přímo hlavní město. Jako zelený ostrov uprostřed husté městské zástavby bývá cílem vycházek Pražanů, ale i útočištěm a domovem pro mnoho živočichů. Má také velmi zajímavou historii, která se pojí především s králem Václavem IV. Stále tu můžeme nacházet znamení z dávné doby i málo známá zákoutí, která stojí za to objevit. Pokud chcete Kunratický les lépe poznat, prochodit ho křížem krážem a přitom si i trošku zasoutěžit, zapojte se do naší nové hry Mapování detailů.

Mapování detailů je hra, ve které mají soutěžící za úkol podle fotek s nápovědou najít známé i méně známé body Kunratického lesa, vyluštit všechny hádanky, které se k nim vážou, a odhalit tajenku. Ke hře si vytiskněte herní kartu s mapou a křížovkou nebo si ji – už vytištěnou – vyzvedněte z krabice u kunratické hájovny nedaleko restaurace U Krále Václava IV. a můžete rovnou začít luštit. S vyluštěnou křížovkou se pak vyfoťte kdekoliv v Kunratickém lese a fotografii a znění tajenky pošlete do pátku 31. 12. 2021 na e-mail sev@lesy-praha.cz. Na váš e-mail vám na oplátku pošleme další zajímavosti a podrobnosti ke Kunratickému lesu.

Začátkem ledna proběhne slosování správných odpovědí a výherci obdrží poukázku na exkurzi Kunratickým lesem s naším zkušeným průvodcem.

 

Redakčně upraveno

Zdroj: Lesy hl.m.Prahy

Zdroj foto: Pixabay

Zdroj foto: 

 

Více informací najdete v rubrikách:  Reklama

  Filtryvody.cz

  Filtry na vodu

   

  Potřebujete filtr na vodu?

  Filtry, které pasují i fungují, k tomu za dobrou cenu, najdete na filtryvody.cz

   

  Filtryvody.cz


  Filtry na pitnou vodu

  Filtr i pro kojence, vítěz Dtestu
  jediný filtr schválený už od půl roku (ostatní až od roku), česká výroba

  .