Pražské
Zelenenoviny.cz

Hlasování pro projekty participativního rozpočtu Prahy 8 zahájeno

9.11.2017 | Praha8.cz

hlasovani praha8Celkem 28 projektů ode dneška bojuje o hlasy občanů osmé městské části v rámci projektu participativního rozpočtu MOJE OSMIČKA. K hlasování, které probíhá na internetových stránkách MOJE OSMIČKA, stačí pouze mobilní telefon.


„Letos dáváme poprvé našim občanům možnost zapojit se přímo do přípravy rozpočtu městské části. Pevně věřím, že do hlasování, jehož cílem je zlepšit veřejný prostor Prahy 8, se zapojí co nejvíce lidí,“ komentuje zahájení hlasování zástupce starosty Petr Vilgus.

Hlasování probíhá od 30. října do 20. listopadu 2017 prostřednictvím webové aplikace společnosti Demokracie 2.1. Hlasovat může každý občan žijící v MČ Praha 8 od 15 let věku, který vlastní mobilní telefon. Pro zájemce o hlasování, kteří nedisponují počítačem či mobilním telefonem je připravena možnost odevzdání hlasů na oddělení strategického rozvoje a místní Agendy 21, U Meteoru 10 v Libni.

Každý hlasující má k dispozici devět kladných a čtyři záporné hlasy, které hlasující udělují napříč projekty. Není možné je však kumulovat. Zatímco kladné hlasy znamenají podporu projektu, záporné poskytují informaci, že dle občanů není nutné se návrhem zabývat. Všechny finální návrhy jsou uveřejněny na webovém portálu projektu MOJE OSMIČKA.

„Osmá městská část vyčlenila pro první ročník participativního rozpočtu absolutně nejvíce ze všech městských částí a obcích, které projekt realizují, a to 10 milionů korun. Podporu získá tolik projektů, kolik se jich do této částky vejde a které se současně umístí dle hlasování nejvýše,“ uvádí zástupce starosty Matěj Fichtner.

Zároveň si Vás dovolujeme pozvat na tiskovou konferenci k vyhlášení výsledků hlasování, která proběhne 20. listopadu 2017 v 16.00 v Grabově vile. Akreditace probíhá do 14. listopadu 2017 zasláním emailu na marcela.vozenilkova@praha8.cz nebo iva.hajkova@praha8.cz.

zdroj: praha8.cz

Více informací najdete v rubrikách:Reklama

Filtryvody.cz

Filtry na vodu

 

Potřebujete filtr na vodu?

Filtry, které pasují i fungují, k tomu za dobrou cenu, najdete na filtryvody.cz

 

Filtryvody.cz


Filtry na pitnou vodu

Filtr i pro kojence, vítěz Dtestu
jediný filtr schválený už od půl roku (ostatní až od roku), česká výroba

.