Pražské
Zelenenoviny.cz

Dětský ostrov na Praze 5 láká malé i velké návštěvníky

28.7.2018 | Praha 5

Dětský ostrov je volnočasovým rájem nejen pro malé děti, ale i pro dospělé sportovce, neboť jde o největší hřiště, volně přístupné veřejnosti, v hlavním městě. Jeho zařízení bylo zničeno povodněmi v roce 2013 a po rozsáhlé a složité rekonstrukci byl znovu otevřen na Den dětí, 1. 6. 2018.


Městská část Praha 5 symbolicky na Den dětí 1. června otevřela po rekonstrukci Dětský ostrov, který byl zavřený kvůli povodním od roku 2013. Vzhledem ke své velikosti a centrální poloze je Dětský ostrov jedním z největších volně dostupných hřišť v hlavním městě, které nabízí možnosti volnočasového vyžití pro všechny, od nejmenších dětí po dospělé sportovce.

Návštěvníci zde naleznou několik dětských hřišť rozdělených podle věku uživatelů, od těch pro nejmenší dvouleté děti až po patnáctileté. Novinkou budou speciální prolézačky, které jsou určeny pro handicapované děti, jež zde mohou trénovat motorické schopnosti. Děti, ale i dospělí dále v areálu naleznou fotbalové hřiště s kvalitní umělou trávou, hřiště s tartanovým povrchem na volejbal a nohejbal a nakonec hřiště na basketbal se speciálním povrchem, který se používá i v profesionálních venkovních soutěžích ve streetballu. Nově opravený ostrov bude k dispozici zájemcům každý den v týdnu, od rána do desáté hodiny večerní.

Vzhledem k tomu, že je ostrov spojen s nábřežím pouze lávkou, musel být veškerý těžký stavební materiál vozen na lodích, stejným způsobem pak byl odstraňován i kontaminovaný písek. Jednalo se tedy o značně složitější a náročnější rekonstrukci, nežli je v těchto případech obvyklé - řekl při slavnostním otevření zástupce starosty Prahy 5 Martin Slabý. Celková kompletní rekonstrukce vyšla městskou část Praha 5 na 19 milionů korun.

Redakčně upraveno

Zdroj: MČ Praha 5

Zdroj fota: pixabay.com

Více informací najdete v rubrikách:  Reklama

  Filtryvody.cz

  Filtry na vodu

   

  Potřebujete filtr na vodu?

  Filtry, které pasují i fungují, k tomu za dobrou cenu, najdete na filtryvody.cz

   

  Filtryvody.cz


  Filtry na pitnou vodu

  Filtr i pro kojence, vítěz Dtestu
  jediný filtr schválený už od půl roku (ostatní až od roku), česká výroba

  .