Pražské
Zelenenoviny.cz

Česká zemědělská univerzita boduje v ekožebříčku

10.5.2019 | Pavla Marková

V prestižním mezinárodním žebříčku UI Green Metric, hodnotící ekologické aktivity univerzit napříč zeměkoulí, se z celkového počtu 749 hodnocených univerzit umístila pražská Česká zemědělská univerzita na 46. místě. Pojďme se společně podívat, jak tohoto skvělého umístění dosáhla. 


ČZU se může pochlubit například třemi speciálními filtračními zařízeními na vodu, která využívají vodu z vodovodu a v okamžiku jejího plnění do studentem přinesené lahve upraví její kvalitu na pitnou úroveň. Odpadne tak balení vody, její stáčení a dovážka. Takto upravená voda je pro studenty zdarma. 

V kampusu najdeme vlastní, uměle zbudovaný mokřad, zachytávající vodu z okapů a střech. V areálu univerzity je množství stromů a zeleně. Střechy nově postavených budov jsou travnaté. Samozřejmostí je propracovaný systém třídění odpadů. 

První tři místa ve světovém žebříčku obsadily nizozemská Wageningen University & Research, britská University od Nottingham a University of California, Davis ze Spojených států. Z našich vysokých škol se vysoko umístila ještě Univerzita Hradec Králové, která dosáhla na 350. místo. 

Zdroj: Universitas.cz, ČZU, Fakulta životního prostředí

Zdroj foto: Pixabay

 

Více informací najdete v rubrikách:  Reklama

  Filtryvody.cz

  Filtry na vodu

   

  Potřebujete filtr na vodu?

  Filtry, které pasují i fungují, k tomu za dobrou cenu, najdete na filtryvody.cz

   

  Filtryvody.cz


  Filtry na pitnou vodu

  Filtr i pro kojence, vítěz Dtestu
  jediný filtr schválený už od půl roku (ostatní až od roku), česká výroba

  .