Pražské
Zelenenoviny.cz

Čelakovského sady v novém hávu

28.11.2018 | MČ Praha 1

V rámci obnovy Národního muzea v Praze prochází proměnou i přilehlé Čelakovského sady, které dostaly dostaly třeba novou dlažbu nebo mobiliář. Zmizely také nevábné křoviny a tmavá zákoutí, která lákala hlavně narkomany a bezdomovce. Velké porosty byly přesazeny, křoví byla prořezána, vysázeny byly trvalky a sází se další desítky nových stromů.


Do finální fáze vstoupila revitalizace Čelakovského sadů v Praze 1, kde se v současné době dokončuje výsadba zeleně. Hotovo má být do konce roku. Původně zanedbaný park s mnoha nevábnými zákoutími se proměnil k nepoznání, celkově se prosvětlil a po dokončení všech naplánovaných prací bude tvořit vkusnou a příjemnou kulisu jak pro návštěvníky Národního muzea, tak pro běžné kolemjdoucí, říká starosta Prahy 1 Oldřich Lomecký.

V sadech byl vytvořen nový mobiliář (lavičky, koše apod.), byly opraveny cesty a zásadní proměnou prošla také zeleň. Celkem bude do konce roku vysazeno 100 tisíc nových rostlin, tvořících jednotlivá společenstva. Na místech, kde dřív byla pouze zdupaná zem a plevel, jsou vysazené pokryvné rostliny. V prostoru za muzeem je vysazený Botanický kabinet, který vychází z dobrých tradic naší národní květeny. 

 

Redakčně upraveno

Zdroj: MČ Praha 1

Zdroj foto: Pixabay

Více informací najdete v rubrikách:  Reklama

  Filtryvody.cz

  Filtry na vodu

   

  Potřebujete filtr na vodu?

  Filtry, které pasují i fungují, k tomu za dobrou cenu, najdete na filtryvody.cz

   

  Filtryvody.cz


  Filtry na pitnou vodu

  Filtr i pro kojence, vítěz Dtestu
  jediný filtr schválený už od půl roku (ostatní až od roku), česká výroba

  .