Pražské
Zelenenoviny.cz

O nás

 

Zelené noviny nejsou noviny Strany zelených. Založila je a za podpory několika poradců, jednoho redaktora a jednoho IT odborníka je provozuje podnikatelka, daňová poradkyně, propagátorka jedlého plevele a chůze naboso, provozovatelka zpravodaje Kohoutovice.org a informačních portálů Jakpodnikat.cz a Duchody-duchodci.cz a členka Strany zelených Jana Konečná, aby podpořila úsilí zelených politiků a ekologický styl života. Najdete zde články z různých zdrojů, které umožnily jejich přetisk, jsou zde i články autorské, ty jsou většinou o tom pleveli. 

Zelené noviny mají podpořit zelenou politiku a ekologický způsob života. „Zelená politika je pro mě soubor činností, zaměřených na udržitelnost života i celé planety. Stranu zelených a další ekologicky zaměřené subjekty nebo iniciativy považuji za hybnou sílu, která nutí ostatní politické strany věnovat se i zelené politice. A tam, kde jsou „Zelení“ ve vedení obcí a měst, jsou výsledky zelené politiky i vidět: voda se jímá na střechách paneláků, jako v Brně-Novém Lískovci, snižuje se energetická náročnost obecních budov jako v Mšenu, spalovny přestávají být přijatelným řešením pro odpady jako v Boršicích, budují se cyklostezky, rybník a tůně jako v Modřicích, staví se kompostárny jako v Kladrubech, šalinkarta na městskou hromadnou dopravu je o třetinu levnější jako v Brně. Občané oceňují práci zelených komunálních politiků a opakovaně jim dávají mandát.,“ říká Jana Konečná.

 

Chcete přispět do Zelených novin?

Chcete podpořit zelenou politiku a ekologický styl života? Chcete přispět pozitivním článkem ze svého kraje, okresu, města či obce? Ať už vlastním nebo z webu obce nebo sdružení?  Napište nebo zavolejte

 

Chcete být redaktorem Zelených novin?

Chcete podpořit zelenou politiku a ekologický styl života a ovlivňovat tvář Zelených novin? Chcete se stát redaktorem Zelených novin, pomáhat zachycovat pozitivní články na podporu zelené politiky a vkládat je na web? Napište nebo zavolejte. Hledáme redaktory pro všechny regiony, práci ve WordPressu naučíme.

Zelené noviny na Facebooku:

Reklama:

Partner: